Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Mělnické krematorium není v dobrém stavu, město chce opravu

Mělnické krematorium není v dobrém stavu, město chce opravu

Mělnické krematorium není v dobrém stavu, město chce opravu

16.4.2019 10:30, Zdroj: ČTK

Mělník - Mělnické městské krematorium není v dobrém stavu, město chce, aby ho jeho provozovatel opravil. Na pondělním jednání to odhlasovali zastupitelé. Krematorium má pronajaté soukromá společnost, smlouva platí do roku 2022. Opozice kritizuje i podmínky pronájmu.

Schválené usnesení ukládá radě města, aby ihned podnikla kroky k zajištění potřebných oprav krematoria a jeho vybavení. Podle zprávy kontrolního výboru je krematorium celkově zanedbané, opravu například potřebují interiéry včetně zdiva. "Stav, který tam teď je, musíme za peníze provozovatele uvést do žádoucího stavu," řekl místostarosta Milan Schweigstill (za STAN).

Podle předsedy kontrolního výboru zastupitelstva Josefa Živnůstka (Soukromníci) navíc vzniká městu ekonomická újma v hodnotě desítek milionů korun kvůli nevýhodnosti podmínek pronájmu. Kritizuje také schválení tendru na pronájem krematoria před sedmi lety. Zastupitelé proto v pondělí také odhlasovali podání trestního oznámení na neznámého pachatele.

Podle starosty Mělníka Ctirada Mikeše má každý občan, jestliže se domnívá, že byl páchán trestný čin, povinnost podat trestní oznámení bez ohledu na to, zda podání schválí zastupitelé.

Od minulého roku vedení Mělníka také diskutuje o tom, zda je městské krematorium výhodné pronajímat a případně, za jakých podmínek, tedy, zda za každou cenu upřednostnit maximální zisk nebo zohlednit i sociální stránku a snažit se zajistit, aby výrazně nerostly ceny kremace a tím i pohřbů. Mezi možnostmi pro budoucnost je i návrh, že by město krematorium samo provozovalo.

Pohřeb stojí kolem 20.000 až 40.000 korun, kremace bez obřadu kolem 15.000 korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.6 + 17.3) *

Zpět na přehled