Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MD vypíše výběrové řízení na rychlíkové lince Ostrava - Olomouc

MD vypíše výběrové řízení na rychlíkové lince Ostrava - Olomouc

MD vypíše výběrové řízení na rychlíkové lince Ostrava - Olomouc

25.11.2011 10:15, Zdroj: ČTK

Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV)  na setkání se zástupci dopravních firem uvedl, že v lednu 2012 vypíše výběrové řízení na provozování rychlíkové linky Ostrava - Olomouc přes Opavu a Krnov. ČTK o tom informoval mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák.

Ministerstvo v květnu loňského roku schválilo postupné otevírání železničního trhu konkurenci. Dobeš uvedl, že jeho cílem je tento plán dodržet. Půjde o pilotní projekt dle tohoto harmonogramu.

Další výběrové řízení ministerstvo chystá na březen 2012, kdy se bude vyhlášeno výběrové řízení na linky Praha - Ústí nad Labem - Karlovy Vary - Cheb a Praha - Ústí nad Labem - Děčín.

Dopravci jednali také o vzájemném uznávání jízdních dokladů. "Naším cílem je udělat vše pro to, aby cestující mohl použít jednu jízdenku a nemusel si tak při přestupu k jinému dopravci shánět nový doklad," uvedl ředitel odboru veřejné dopravy z MD Ondřej Michalčík.

Dnešního jednání se zúčastnil například generální ředitel Českých drah Petr Žaluda, majitel Leo Express Leoš Novotný, obchodní ředitel RegioJet Jiří Schmidt či generální ředitel Veolia Transport ČR Radim Novák. Přítomni byli zástupci firem Abellio CZ, Arriva vlaky, Jindřichohradecké místní dráhy, Viamont Regio, Olomoucká dopravní, Svaz dopravy ČR, Sdružení železničních společností a Správy železniční dopravní cesty.

Dominantním dopravcem v Česku jsou České dráhy. Těm na trati Praha - Ostrava konkuruje soukromý dopravce Regiojet podnikatele Radima Jančury.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (35.0 + 49.9) *

Zpět na přehled