Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 27. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MD vyčlenilo 47 mil. Kč pro obchvat Slaného na Kladensku

MD vyčlenilo 47 mil. Kč pro obchvat Slaného na Kladensku

MD vyčlenilo 47 mil. Kč pro obchvat Slaného na Kladensku

12.11.2011 19:45, Zdroj: ČTK

Ministerstvo dopravy počítá v návrhu rozpočtu pro příští rok se 47 miliony korun, které budou sloužit k výkupu zbývajících pozemků potřebných pro výstavbu obchvatu Slaného na Kladensku. Kromě toho peníze půjdou na pořízení projektové dokumentace nutné pro zisk stavebního povolení. ČTK to po dnešním jednání s ministrem Pavel Dobešem (VV) řekl starosta Ivo Rubík (ODS). Výstavba obchvatu se plánuje více než deset let, jeho cena se odhaduje na 1,7 miliardy korun.

"Pan ministr jednoznačně potvrdil, že slánský obchvat je mezi připravenými stavbami a v příštím roce bude jedničkou v této kategorii," prohlásil Rubík. Pokud se prý v následujících letech ve státním rozpočtu podaří najít investiční prostředky na připravené stavby, měly by podle starosty směřovat právě na stavbu obchvatu. Termín zahájení stavby však stále není známý. "Konkrétní termín nemůže (ministr Dobeš) garantovat ani předpovídat, protože neví, jak se bude vyvíjet státní rozpočet," uzavřel Rubík.

Myšlenka vzniku zhruba třináctikilometrového obchvatu obcí na Kladensku, jenž by měl odklonit nadměrnou dopravu na silnici I/16 mimo obce, vznikla v roce 2000. O sedm let později bylo vydáno stavební rozhodnutí. Loni byl však plánovaný začátek stavby poněkolikáté posunut. Kromě Slaného by měla stavba ulehčit také nedalekým Blahoticím, Vítovu, Luníkovu a Ješínu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.7 + 32.2) *

Zpět na přehled