Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MD předloží program výstavby,stěžuje si v něm na nedostatek peněz

MD předloží program výstavby,stěžuje si v něm na nedostatek peněz

MD předloží program výstavby,stěžuje si v něm na nedostatek peněz

10.1.2012 19:20, Zdroj: ČTK

Ministr dopravy Pavel Dobeš na středečním zasedání vlády předloží aktualizovaný harmonogram výstavby dopravní infrastruktury do roku 2013. Hlavní potíží pro toto období je nedostatek peněz, které do budoucna nebudou stačit pro zajištění potřebné dopravní infrastruktury, uvedl úřad v předkládací zprávě. Ministerstvo materiál předkládá kabinetu každoročně spolu s návrhem rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury.

V rozpočtech Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pro roky 2012 a 2013 jsou navrhované výdajové limity 41 miliard korun a 37 miliard korun ročně, uvedlo ministerstvo dopravy. Rozpočet fondu, který výstavbu a údržbu komunikací v Česku financuje, je letos proti loni schválenému střednědobému výhledu nižší o šest miliard korun a napřesrok o deset miliard, dodalo ministerstvo.

Primárním úkolem resortu v oblasti nové výstavby má být podle ministerstva zajištění čerpání peněz z evropských zdrojů. Proto je ale nezbytné vyčlenit dostatečné množství finančních prostředků z národních zdrojů pro kofinancování projektů. V této souvislosti ministr dopravy Pavel Dobeš připomněl rozhodnutí vlády o omezení výše čerpání úvěru z Evropské investiční banky na 3,74 miliardy korun, což prý představuje zhruba polovinu peněz potřebných pro realizaci rozpracovaných evropských projektů.

Součástí materiálu, který ministr Dobeš vládě předloží, je i stručný přehled silničních, vodních a železničních staveb, které budou v letech 2012 a 2013 zahájeny. Součástí těchto příloh je část popisující konkrétní způsob financování výstavby dopravní infrastruktury.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

bVGFsNbHRBISOhK 13.1.2012 19:30

The paragon of undersadtning these issues is right here!


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.9 + 3.6) *

Zpět na přehled