Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Majitelem Wärme se má stát síť stavebnin DEK, věc posuzuje ÚOHS

Majitelem Wärme se má stát síť stavebnin DEK, věc posuzuje ÚOHS

Majitelem Wärme se má stát síť stavebnin DEK, věc posuzuje ÚOHS

17.7.2017 14:52, Zdroj: ČTK

Brno - Novým majitelem velkoobchodního a maloobchodního prodejce zboží a materiálu pro topenáře, plynaře, sanitu nebo vzduchotechniku Wärme, spol. s r.o. se zřejmě stane pražská firma DEK, která provozuje síť stavebnin. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to zjistila z webu úřadu.

Úřad bude posuzovat oblasti velkoobchodního a maloobchodního prodeje zboží pro obor voda, topení, plyn, sanita a vzduchotechnika. Rozhodnutí by měl vydat zhruba do měsíce.

Brněnskou společnost Wärme dosud vlastnili podnikatelé Metelákovi, její výnosy předloni překročily hranici 300 milionů korun.

DEK je síť českých stavebnin, kterou vlastní miliardář Vít Kutnar. Společnost nedávno avizovala, že chce koupit i firmu VPS CZ, jež zabezpečuje sortiment pro pokrývače, tesaře, klempíře, izolatéry, fasádníky, ale i komplexně zaměřené stavební firmy. Také tuto transakci má na stole ÚOHS.

Stavebniny DEK vznikly v roce 1993 pod názvem Dektrade, v roce 2007 se společnost transformovala do holdingové struktury a vznikla skupina DEK. Kromě prodeje stavebnin skupina provozuje půjčovnu strojů a nářadí či klempířské dílny. Tržby skupiny v roce 2015 dosáhly 2,3 miliardy korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.1 + 19.2) *

Zpět na přehled