Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Majitel služby Skylink kupuje značku freeSAT ze skupiny UPC

Majitel služby Skylink kupuje značku freeSAT ze skupiny UPC

Majitel služby Skylink kupuje značku freeSAT ze skupiny UPC

12.4.2019 12:24, Zdroj: ČTK

Brno - Společnost M7 Group, která v České republice poskytuje satelitní služby pod značkou Skylink, kupuje poskytovatele služby freeSAT ze skupiny UPC. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který to dnes oznámil v tiskové zprávě.

"Tržní podíly spojujících se soutěžitelů v oblasti maloobchodního poskytování placených televizních služeb mají klesající tendenci, dochází k relativně malému nárůstu tržních podílů, spojující se soutěžitelé nejsou blízkými konkurenty a nadále budou vystaveni silné konkurenci," zdůvodnil rozhodnutí předseda úřadu Petr Rafaj s tím, že spojením firem nedojde k podstatnému narušení hospodářské soutěže.

Společnost M7 Group, který v tuzemsku a na Slovensku provozuje satelitní platformu Skylink, loni v prosinci oznámila, že koupí satelitní část firmy Liberty Global v ČR, na Slovensku, v Rumunsku a v Maďarsku.

Liberty Global, do níž patří i firma UPC DTH, poskytuje v České republice a na Slovensku satelitní služby pod značkou freeSAT, v Maďarsku pod značkou UPC Direct a v Rumunsku pod značkou FocusSat. Liberty Global už loni v ČR a na Slovensku prodala kabelovou firmu UPC operátorovi Vodafone.

"Je to logická akvizice, která nám umožňuje konsolidovat aktivity satelitní televize společnosti Skylink na českém a slovenském trhu a zároveň vstoupit na dva nové trhy," uvedl loni v prosinci generální ředitel M7 Hans Troelstra.

Skylink má celkem v ČR a na Slovensku podle údajů z roku 2017 kolem 1,65 milionu zákazníků, z toho asi milion připadá na Česko. Milion uživatelů platí měsíční servisní poplatek a 650.000 si předplácí některý z programových balíčků.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.4 + 38.7) *

Zpět na přehled