Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Majetková přiznání už podala většina poslanců

Majetková přiznání už podala většina poslanců

Majetková přiznání už podala většina poslanců

27.6.2013 17:35, Zdroj: ČTK

Praha - Majetková přiznání za loňský rok už podala do Sněmovny většina poslanců. Ze zákona na to mají členové komor čas do konce června, přičemž stačí poslat je poslední den poštou.

Přiznání zatím nejsou přístupná veřejnosti. Na příslušném sněmovním webu je nelze otevřít, protože je kontrolují členové mandátového a imunitního výboru. Výbor zasedal dnes dopoledne. "Téměř všechna podání jsou v pořádku. Ta, která mají formální nedostatky, jsou vrácena k dopracování," řekl ČTK místopředseda výboru František Dědič (ODS).

Jako první letos předložil majetkové přiznání bývalý ministr školství za VV, nyní nezařazený poslanec Josef Dobeš. Přiznal, že splácí hypotéku 3,1 milionu korun a úvěr zhruba 100.000 korun. Z registru vyplývá, že za poslední rok snížil oba závazky celkem asi o 200.000 korun.

Oznámení už svému mandátovému a imunitnímu výboru odevzdali také mnozí senátoři včetně předsedy horní komory Milana Štěcha (ČSSD), který si loni podle svého prohlášení nepřivydělal ani nezískal nic, co by podléhalo zveřejnění podle zákona. Naproti tomu senátor a podnikatel Tomio Okamura uvedl, že je společníkem nebo jednatelem pěti firem a loni si přivydělal 2,35 milionu korun. Koupil si také byt za 9,2 milionu korun, pořídil vůz za 4,2 milionu korun a má hypotéku ve stejné výši.

Další senátor a podnikatel Jaroslav Zeman (za ODS) uvedl, že působí ve čtyřech firmách v Jiřetíně pod Bukovou, což mu ale podle oznámení více než 100.000 korun ročně nepřineslo. Přiznání dalšího z podnikajících senátorů Leopolda Sulovského zatím v registru k dispozici nebylo.

Do Sněmovny dávají majetková přiznání také ministři a vybraní pracovníci některých úřadů, například Nejvyššího kontrolního úřadu a Úřadu pro ochranu osobních údajů. Údaje z dokumentů úředníků nelze ze zákona pod hrozbou sankce zveřejňovat.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.7 + 30.1) *

Zpět na přehled