Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Magistrát vyzve Výstaviště, aby vyřešilo nevýhodnou smlouvu

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Magistrát vyzve Výstaviště, aby vyřešilo nevýhodnou smlouvu

Magistrát vyzve Výstaviště, aby vyřešilo nevýhodnou smlouvu

7.8.2018 15:18, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice) vyzve vedení Výstaviště Praha, aby vyřešilo nevýhodnou smlouvu ohledně akce PragueCon. Pokud tak neučiní ke spokojenosti vedení Prahy, mohou následovat personální změny. Dnes se na tom usnesli pražští radní. Smlouva na akci, která se má konat koncem září, je podle Wolfa nastavena tak, že v celou případnou ztrátu by neslo Výstaviště. Dozorčí rada firmy v polovině července kvůli pochybením odvolala předsedu představenstva Pavla Klašku (ANO).

Na situaci ve společnosti, která se od roku 2015 stará o areál Výstaviště, před časem upozornil tehdejší předseda dozorčí rady firmy Pavel Vyhnánek (Praha 7 Sobě). Ten na funkci rezignoval poté, co radní včas nevyslyšeli jeho apel na to, aby se sešli a situaci ve firmě řešili. Jako problémy ve vedení Výstaviště zmínil právě smlouvu na PragueCon nebo nedostatky při zveřejňování smluv v registru. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se poté radou města nechala zvolit do dozorčí rady Výstaviště.

Smlouva na PragueCon je podle radního Wolfa, který má Výstaviště v gesci, nastavena nevýhodně. Pokud by akce vykázala zisk, dělil by se mezi Výstaviště a organizátora. Případnou ztrátu by však hradila pouze městská společnost.

Představenstvo Výstaviště Praha by situaci mělo napravit, ať už narovnáním podmínek smlouvy nebo zrušením akce. "Pokud nedojde k její nápravě, tak si myslím, že nic nebrání tomu, aby se z toho vyvodily personálně právní a možná i trestní důsledky," uvedl Wolf.

Dodal, že vedení Prahy jako valná hromada společnosti uvidí, jak se zachovají členové dozorčí rady při řešení problematické smlouvy a podle toho rozhodnou o jejich případné obměně. Dozorčí rada volí členy představenstva. Na nového předsedu představenstva chce město vypsat výběrové řízení, zatím není jasné kdy. Neúplná je i dozorčí rada, kde chybí jeden člen.

Po odvolání předsedy Klašky nyní představenstvo Výstaviště Praha tvoří místopředseda Pavel Jaroš (ČSSD), který je zároveň místostarostou Prahy 13, a Jan Adámek (bezp.)

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.5 + 35.9) *

Zpět na přehled