Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Mafra z Agrofertu kupuje Bauer Media v ČR a na Slovensku

Mafra z Agrofertu kupuje Bauer Media v ČR a na Slovensku

Mafra z Agrofertu kupuje Bauer Media v ČR a na Slovensku

9.10.2018 14:19, Zdroj: ČTK

Praha - Společnost Mafra, patřící do koncernu Agrofert, převezme v ČR a na Slovensku vydavatelství Bauer Media. Dohodla se na tom s německou společností Bauer Media Group. Firmy to dnes uvedly ve společné tiskové zprávě. Cenu obchodu nezveřejnily, převzetí musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Bauer Media v ČR vydává časopisy pro ženy, programové časopisy, časopisy o životním stylu, bulvární časopisy a také časopisy v dalších segmentech jako například křížovky a motoristické časopisy. Do jeho portfolia patří 30 časopisů, jsou mezi nimi například tituly Rytmus života, Cosmopolitan, Chvilka pro tebe nebo Žena a život. Loni podle své výroční zprávy prodala firma společně se svou dceřinou společností Bauer Media Praha více než 43 milionů výtisků auditovaných časopisů, které si četlo 3,4 milionu lidí. Firma byla loni ve 152milionovém zisku s čistým obratem 702 milionů korun.

Koncern Agrofert vlastní Mafru, která vydává například deníky Lidové noviny nebo Mladá fronta Dnes, provozuje také weby Lidovky.cz a iDNES.cz. Majitelem koncernu byl současný premiér Andrej Babiš (ANO), loni v únoru jej převedl do svěřenských fondů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.1 + 3.0) *

Zpět na přehled