Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 24. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Mafra převzala české a slovenské aktivity Bauer Media

Mafra převzala české a slovenské aktivity Bauer Media

Mafra převzala české a slovenské aktivity Bauer Media

4.12.2018 14:34, Zdroj: ČTK

Praha - Skupina Mafra převzala vydavatelské aktivity skupiny Bauer Media Group v České republice a na Slovensku. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Společnosti se rozhodly podmínky akvizice nezveřejňovat. Uvedly to v tiskové zprávě.

Mediální skupina Mafra patřící do holdingu Agrofert ze svěřeneckého fondu premiéra Andreje Babiše je tak aktuálně největším multimediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů pravidelně osloví více než 3,6 milionu čtenářů tisku a měsíčně 7,8 milionu návštěvníků internetu.

"Vydavatelství Bauer Media má silné postavení v segmentech programových titulů a společenských týdeníků s profesionálním tvůrčím zázemím. Díky této dohodě skupina Mafra významně rozšíří své produktové portfolio zejména v oblasti kvalitních lifestylových časopisů, jako je například Esquire, Cosmopolitan či Harper's Bazaar. Také budeme moci nabídnout široké spektrum časopisů rozšířené o tituly pro ženy a nově i pro dětské čtenáře," uvedl předseda představenstva Mafry Štěpán Košík.

Vlajkovou lodí je deník Mladá fronta Dnes, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník Metro a regionální týdeník 5plus2. Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDnes.cz nebo server Lidovky.cz a eMimino.cz. Z časopisů patří do portfolia zpravodajsko-společenský týdeník Téma, Cosmopolitan, Esquire, Harper's Bazaar, Chvilka pro tebe, Pestrý svět, Rytmus života, Tina, Týdeník Televize a Žena a život.

Na Slovensku je portfolio mediální skupiny zastoupeno vydavatelstvím Mafra Slovakia, které vydává například Hospodárske noviny, magazíny Evita a Téma a je provozovatelem webového portálu HNonline.sk a dalších titulů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.6 + 42.7) *

Zpět na přehled