Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lukl vede deset let Kyjov, byl ministrem pro místní rozvoj

Lukl vede deset let Kyjov, byl ministrem pro místní rozvoj

Lukl vede deset let Kyjov, byl ministrem pro místní rozvoj

12.6.2015 11:53, Zdroj: ČTK

Praha - Vizitka Františka Lukla (37), který se stal předsedou Svazu měst a obcí (SMO):

 

Datum a místo narození: 30. října 1977, Kyjov

Vzdělání: absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity (PF MU) v Brně (2001), získal titul MPA ve společném programu PF MU a britské Nottingham Trent University (2010)

Dosavadní funkce: starosta města Kyjova (od února 2005; starostou zůstal i během působení ve vládě, městu věnoval jeden den v týdnu), místopředseda Svazu měst a obcí (SMO; od 2011)

Kariéra: začínal jako vedoucí právního oddělení přednosty hodonínského okresního úřadu (2001-2002), od ledna 2003 vedl dva roky kancelář starosty Kyjova, od února 2005 je zastupitelem za Sdružení nestraníků a starostou města Kyjova; od července 2013 do ledna 2014 byl ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka; ve volbách v roce 2013 vedl jako nestraník kandidátku Strany práv občanů - zemanovců v Jihomoravském kraji

Rodina: svobodný

Ostatní:

- Do čela kyjovské radnice usedl v pouhých 27 letech, když se jeho předchůdce a dlouholetý starosta Kyjova Jan Letocha stal radním Jihomoravského kraje. Svou pozici Lukl opakovaně obhájil ve volbách, jím vedená kandidátka nazvaná Sedmadvacítka nezávislých komunální volby v letech 2006, 2010 i 2014 přesvědčivě vyhrála. V roce 2012 jako lídr Sdružení nestraníků neúspěšně usiloval o post jihomoravského hejtmana.

- Od dětství se věnuje folkloru, předsedá například festivalu Slovácký rok. Navazuje tak na rodinnou tradici, kterou zahájil už jeho pradědeček a ve které pokračovali i Luklův děd a otec. "Folklor v celé jeho úžasné šíři a rozmanitosti mne obklopoval odmalička. Přivedl mne k němu dědeček," řekl jednou.

- V uplynulých měsících se v médích objevily informace, že by prezident Miloš Zeman rád viděl Lukla v čele Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Šéfem antimonopolního úřadu ale tento týden na návrh vlády Zeman jmenoval na další funkční období Petra Rafaje.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.4 + 33.1) *

Zpět na přehled