Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » LOM Praha nakoupí přístroje po vrtulníky určené speciálním silám

LOM Praha nakoupí přístroje po vrtulníky určené speciálním silám

LOM Praha nakoupí přístroje po vrtulníky určené speciálním silám

20.3.2018 16:45, Zdroj: ČTK

Praha - Státní podnik LOM Praha nakoupí přístroje, kterými vybaví sedm vrtulníků Mi-171Š určené pro speciální síly české armády. Vrtulníky díky přístrojům budou moct být nasazeny do zahraničních operací. Stát budou asi 37 milionů korun bez DPH. Podnik zároveň plánuje nakoupit za 290 milionů korun bez DPH náhradní díly pro vrtulníky řady Mi. Informace o obou zakázkách předloží ve středu vládě ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO). ČTK to sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Předmětem první zakázky je uzavření smlouvy s dodavatelem přístrojů pro armádní vrtulníky SOATU (Special Operations Air Task Unit), tedy vrtulníků, které jsou určeny pro potřeby speciálních sil. "Na základě výjimky ze zákona o zadávání veřejných zakázek týkající se výroby vojenského materiálu nebo obchodu s ním státní podnik LOM Praha vybral okruh sedmi společností, jež osloví a vybere z nich jednoho či více vítězných dodavatelů," uvedl Fajnor.

Dodal, že přístrojové vybavení nutné pro modernizaci sedmi vrtulníků Mi-171Š je nezbytné pro zajištění jejich nasazení v zahraničních operacích. Konkrétní firmy byly podle něj vybrány, protože LOM poptává specifický vojenský materiál jako třeba vojenský software nebo speciální úpravu některých přístrojů, ke kterým ony firmy mají potřebné znalosti a zkušenosti. Přístroje by podnik měl mít k dispozici do června 2019.

Ministryně Šlechtová kolegy z vlády zpraví také o zakázce na dodávku náhradních dílů pro letecké motory TV3-117 a AI všech modifikací. Jako dodavatel bude oslovena společnost Dozon. "Zakázka musí být realizována z důvodu zabezpečení funkčnosti vrtulníků typové řady Mi, které jsou ve výzbroji Armády ČR," uvedl Fajnor. Očekávaná hodnota zakázky je podle něj 290 milionů bez DPH s předpokládaným plněním během čtyř let od uzavření smlouvy, které se plánuje na konci března.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.2 + 1.1) *

Zpět na přehled