Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » LN: Ministerstvo dá téměř půl miliardy na opravu vojenského muzea

LN: Ministerstvo dá téměř půl miliardy na opravu vojenského muzea

LN: Ministerstvo dá téměř půl miliardy na opravu vojenského muzea

19.5.2012 09:15, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany plánuje investovat zhruba 440 milionů korun na rekonstrukci Vojenského historického ústavu (VHÚ) pod pražským Vítkovem. Zatím ale není jasné, kdy bude oprava dokončena, píšou Lidové noviny (LN). Ministerstvo již investovalo 191 milionů do výstavby tří depozitařů ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech, která začala před dvěma roky.

Ředitel VHÚ Aleš Knížek předpokládá, že by tendr na opravu muzea mohlo ministerstvo vypsat ještě letos nebo příští rok. Rekonstrukce by pak mohla začít. "Nevím, jak na tom s penězi budeme v příštích letech, proto se právě nyní na plánech ještě pracuje," řekl ale deníku generální sekretář ministerstva Jan Vylita.

Projekt opravy však podporuje ministr obrany Alexandr Vondra. "Národ nesmí zapomenout na ty vojáky a odbojáře, kteří v minulosti nasazovali životy za svobodu a nezávislost naší země. A proto je naší povinností přispět na nezbytnou rekonstrukci muzea, které je v havarijním stavu," sdělil LN Vondra.

Projekt má už několik let zpoždění, původně se mělo opravené muzeum otevírat v roce 2014 při stém výročí začátku 1. světové války. VHÚ má zatím k dispozici jen studii, potřeba je ještě souhlas památkářů.

Plánuje se, že z uvolněných podzemních místností a knihovny by vznikly nové výstavní prostory. V těch vyrostl například plně vybavený pohraniční bunkr, kterým by lidé mohli procházet. Ve hře je i možnost, že by z otevřené dvorany vznikl sklem zastřešený výstavní prostor.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.9 + 1.4) *

Zpět na přehled