Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lídři budoucí koalice jednají o otázkách práva a boje s korupcí

Lídři budoucí koalice jednají o otázkách práva a boje s korupcí

Lídři budoucí koalice jednají o otázkách práva a boje s korupcí

25.6.2010 11:07, Zdroj: ČTK

Část programu rodící se vládní koalice, která se týká práva a protikorupčních opatření, je obsahem dnešního dopoledního jednání lídrů trojice stran. Schůzka, které se předsedové ODS Petr Nečas, TOP 09 Karel Schwarzenberg a Věcí veřejných (VV) Radek John účastní každý se dvěma dalšími vyjednávači, začala v prostorách poslaneckého klubu občanských demokratů krátce po 10:00. Kapitolu dnes chtějí strany uzavřít.

 

Nečase na jednání místo první místopředsedkyně strany Miroslavy Němcové doprovázel místopředseda Alexandr Vondra, vyjednávací tým VV rozšířila místopředsedkyně Karolína Peake, která se tématem zabývá v expertní skupině.

Pokud dnes K9 odstraní případné neshody, půjde o třetí dokončenou kapitolu ze sedmi hlavních oblastí budoucí koaliční smlouvy a programového prohlášení vlády. Dnes by straničtí předáci měli vyřešit i spor o obecném referendu.

V rámci kapitoly právo a protikorupční opatření by strany vznikající koalice ODS, TOP 09 a VV chtěly mimo jiné zavést takzvaný institut korunního svědka a finanční tresty pro politiky za nezákonná rozhodnutí a následné škody, maximálně zprůhlednit zadávání veřejných zakázek, připravit uzákonění přímé volby prezidenta a předložit návrh ústavního zákona omezujícího poslaneckou a senátorskou imunitu.

Straničtí lídři už uzavřeli kapitoly zahraniční politiky a obrany a rovněž ekologie a zemědělství.

 

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.8 + 11.0) *

Zpět na přehled