Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lidovky.cz: Firma Deloitte vyhrála tendr ČT na poradenské služby

Lidovky.cz: Firma Deloitte vyhrála tendr ČT na poradenské služby

Lidovky.cz: Firma Deloitte vyhrála tendr ČT na poradenské služby

16.7.2010 08:22, Zdroj: ČTK

Poradenská společnost Deloitte Advisory vyhrála tendr České televize na poskytování poradenských služeb, jehož hodnota činí 23 milionů korun. Informoval o tom dnes server Lidovky.cz. Upozornil zároveň, že ve středu byl novým vedoucím všech programů ČT jmenován bývalý externí spolupracovník firmy Deloitte Radek Žádník.

Vítězství Deloitte Advisory ve výběrovém řízení potvrdil serveru mluvčí ČT Ladislav Šticha. "Soutěž už byla ukončena, zvítězila v ní opravdu společnost Deloitte," uvedl Šticha. Televize ale odmítá, že by byl Žádník ve střetu zájmů a že by výběrové řízení bylo zmanipulované nebo někým ovlivněné. "To kategoricky odmítáme. Radek Žádník zaujal generálního ředitele svými schopnostmi, proto se stane manažerem ČT. Nevnímáme to jako střet zájmů," řekl serveru Šticha.

Proti zpochybňování vítězství v tendru se ohradila i samotná poradenská firma. "V době trvání veřejného výběrového řízení spolupracoval pan Žádník s naší společností a vyhodnocování soutěže Českou televizí se žádným způsobem neúčastnil, ani jej jinak neovlivňoval," uvedl ředitel marketingu a komunikace Deloitte Tomáš Pergler.

Podle serveru může pochybnosti vzbuzovat ale i to, že právě Deloitte loni zpracovala pro ČT velký audit, který měl zjistit, kde může ČT ušetřit a jak připravit restrukturalizaci televize.

Tuto okolnost poradenská firma v tiskové zprávě naopak označila za oboustrannou výhodou, kdy se poradce nemusí za peníze klienta nově seznamovat s problematikou. "Jsme si jisti, že identifikace úspor v personální oblasti nepředstavuje ani ten nejmenší potenciální konflikt ve vztahu k rámcové smlouvě na poradenské služby," uvedl Pergler.

Na velkém auditu loni údajně pracoval i Žádník, uvedl server. "Lidé ze společnosti tedy měli přístup k datům uvnitř televize a měli tak ve výběrovém řízení na poradenské služby snazší postavení," napsaly Lidovky.cz. To ovšem Deloitte popírá, podle firmy se Žádník na uvedeném personálním auditu nepodílel.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 3, počet hlasů: 2.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.7 + 49.1) *

Zpět na přehled