Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » LIDEM budou hlasovat proti Rusnokově vládě

LIDEM budou hlasovat proti Rusnokově vládě

LIDEM budou hlasovat proti Rusnokově vládě

6.8.2013 18:58, Zdroj: ČTK

Praha - Republiková rada LIDEM doporučila poslancům strany, aby ve středu ve Sněmovně "aktivně nepodpořili" úřednickou vládu premiéra Jiřího Rusnoka. Podle informací ČTK budou všichni poslanci liberálních demokratů hlasovat proti kabinetu. Rada také zákonodárcům strany doporučila, aby podporovali úsilí předsedkyně Sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) o sestavení vlády na půdorysu bývalé vládní koalice ODS, TOP 09 a LIDEM.

"Republiková rada strany LIDEM - liberální demokraté doporučuje svým poslancům, aby setrvali v podpoře pokusu Miroslavy Němcové sestavit vládu a při zítřejším hlasování aktivně nepodpořili vládu Jiřího Rusnoka," uvedl zdroj ČTK.

Strany někdejší pravicové vlády se od počátku stavějí k úřednickému kabinetu odmítavě. Ještě předtím, než prezident Miloš Zeman pověřil sestavením dočasné vlády Rusnoka, oznámila koalice, že má dostatek hlasů pro vlastní kabinet s Němcovou v čele. ODS i TOP 09 chtějí ve středu hlasovat proti vládě. Pokud Rusnok a jeho tým důvěru poslanců nezíská, doufají občanští demokraté, že Zeman jmenuje Němcovou premiérkou.

Rusnok dnes o podpoře své vlády jednal se stranami ve Sněmovně. Již dopoledne získal hlasy Věcí veřejných. Později mu podporu přislíbili komunisté a sociální demokraté. Podle lídra ČSSD Bohuslava Sobotky je vyslovení důvěry kabinetu nejlepší cestou k předčasným volbám.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.1 + 6.8) *

Zpět na přehled