Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lidé mohou v rámci oslav Dne otců vidět techniku české armády

Lidé mohou v rámci oslav Dne otců vidět techniku české armády

Lidé mohou v rámci oslav Dne otců vidět techniku české armády

18.6.2017 03:15, Zdroj: ČTK

Praha - Vojenskou techniku si mohou dnes prohlédnout lidé, kteří přijdou do parku Ladronka v Praze 6 oslavit s českou armádou Den otců. Vojáci návštěvníkům ukážou obrněný transportér Pandur, lehká obrněná vozidla Iveco a Land Rover Kajman nebo nákladní automobil Tatra 810. Chybět nebude ani samohybná houfnice Dana, ruční zbraně či pyrotechnický robot. Vojenská policie představí i motocykl letošního účastníka Rallye Dakar Lukáše Kvapila.

Naplánována je i autogramiáda sportovců z Dukly včetně olympijské vítězky ve snowboardcrossu Evy Samkové a halového mistra světa v běhu na 400 metrů Pavla Masláka. Lidem se přijde podepsat i reprezentant v moderním pětiboji Jan Kuf.

Ministerstvo obrany v rámci projektu POKOS - Příprava občanů k obraně státu připravilo pro návštěvníky akce i soutěže a vědomostní kvízy. Případní zájemci o vstup do armády se pak mohou setkat s pracovníky armádního rekrutačního střediska, svůj stánek bude mít na Ladronce i brněnská Univerzita obrany a Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola ministerstva obrany z Moravské Třebové.

Více informací o programu akce zájemci najdou na webu české armády.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.4 + 26.3) *

Zpět na přehled