Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lex Babiš napadnou u Ústavního soudu vedle Zemana i poslanci ANO

Lex Babiš napadnou u Ústavního soudu vedle Zemana i poslanci ANO

Lex Babiš napadnou u Ústavního soudu vedle Zemana i poslanci ANO

14.2.2017 13:00, Zdroj: ČTK

Praha - Vedle prezidenta Miloše Zemana se obrátí na Ústavní soud kvůli zákonu přezdívanému lex Babiš také poslanci hnutí ANO. Návrh by chtěli podat příští týden. Podpořili jej i tři poslanci opozičního Úsvitu, řekl dnes ČTK místopředseda Sněmovny a frakce hnutí Radek Vondráček.

"V tuto chvíli je návrh připravený, předpokládám podání příští týden," uvedl Vondráček. Podnět podepsalo podle něho 42 poslanců, z toho tři z klubu Úsvitu. Počet podpisů je dostatečný, pod návrh Ústavnímu soudu se musí podepsat nejméně 40 poslanců.

Hnutí ANO podobně jako prezident Zeman tvrdí, že části novely zákona o střetu zájmů jsou protiústavní. Podnět zatím směřuje vůči ustanovením, které zakazují přístup firem členů vlády k veřejným zakázkám, k dotacím a k investičním pobídkám a které omezují vlastnictví některých médií.

Vondráček uvedl, že jeden z právních rozborů ukazuje na vady v procesu přijímání novely. Je nakonec možné, že skupina poslanců ji napadne jako celek. "Rozsah napadení určujeme návrhem. Definitivně bychom se rozhodli příští týden. Primárně nám jde samozřejmě o lex Babiš," dodal.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (3.6 + 30.9) *

Zpět na přehled