Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Leteckou záchranku po dodatku smlouvy na Ústecku dál zajistí DSA

Leteckou záchranku po dodatku smlouvy na Ústecku dál zajistí DSA

Leteckou záchranku po dodatku smlouvy na Ústecku dál zajistí DSA

20.4.2017 13:41, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Leteckou záchrannou službu bude v Ústeckém kraji i nadále zajišťovat společnost DSA. ČTK to dnes řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Dodatek mezi ministerstvem a DSA je zveřejněný v registru smluv. Umožňuje DSA létat až do limitu dva miliony korun bez DPH. Na stálého poskytovatele vypsalo ministerstvo na konci března tendr.

DSA zajišťuje leteckou záchrannou službu od začátku roku na základě dodatků ke smlouvě. Ten aktuální je už třetí. Původně byl limit pro záchranáře 3,69 milionu bez DPH. Záchranáři očekávali, že limit vyčerpají v dubnu. Nový dodatek zní na dva miliony bez DPH. "V tuto chvíli je důležité, že se bude dál létat. Pan náměstek (ministra zdravotnictví) mě informoval o tom, že to provedli. Pořád je ale otázka, kdy bude definitivně ukončeno výběrové řízení. Toto je poslední možnost, co se mohlo doplnit," řekl ČTK Bubeníček. Vyjádření ministerstva zdravotnictví ČTK zjišťuje.

Podmínky dodatku jsou stejné jako dosud. DSA zajišťuje létání přes den. Odměna za držení pohotovosti by měla činit 25.400 korun bez DPH denně. Při vzletu a nasazení vrtulníku bude ministerstvo platit 15.950 korun bez DPH za hodinu.

Dvoumilionový limit by měl vystačit do doby, než ministerstvo podepíše smlouvu s vítězem tendru, který vyhlásilo na konci března. "Pan náměstek je přesvědčen, že vystačí do doby, než bude definitivně ukončeno výběrové řízení a já bych byl velice rád, aby to tak dopadlo," doplnil Bubeníček. Vedení kraje chce mít co nejdříve ohledně letecké záchranky jistotu. "Byl bych velice rád, aby se už rozhodlo a měli jsme stálého dopravce, který bude provádět leteckou záchrannou službu," dodal hejtman.

Výběrové řízení na ústecké stanoviště letecké záchranné služby ministerstvo v lednu zrušilo. Důvodem byly nejasnosti týkající se technických požadavků na vrtulníky.

Podle tendru by měl vítěz provoz zajistit od července letošního roku do konce roku 2020. Předpokládaná hodnota zakázky je 168 milionů korun, zájemci se mohou hlásit do 10. května. Hlavním kritériem pro výběr vítěze bude nejnižší cenová nabídka.

Společnost DSA provozuje vrtulníky v Ústeckém kraji od roku 2003. DSA neuspěla v tendru na zajištění záchranné služby na ústecké základně v příštích čtyřech letech. Kvůli její stížnosti u antimonopolního úřadu nemohlo ministerstvo s vítěznou firmou ATE uzavřít smlouvu. Ministerstvo následně tendr zrušilo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.5 + 26.4) *

Zpět na přehled