Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Letecká základna v Náměšti se rušit nebude, řekl Vondra

Letecká základna v Náměšti se rušit nebude, řekl Vondra

Letecká základna v Náměšti se rušit nebude, řekl Vondra

24.7.2011 08:27, Zdroj: ČTK

Letecká základna v Náměšti nad Oslavou se rušit nebude, řekl při její návštěvě ministr Alexandr Vondra. Investovaly se do ní čtyři miliardy Kč a je nejmodernější v Česku. Náměšť má podle něj budoucnost i v rámci všech úsporných opatření, která armáda provádí. Ministr neuvažuje ani o snížení počtu zaměstnanců základny, kterých je v současné době téměř 900.

"Když se ořezává, tak hlavně sádlo, svaly musíme nechat a tady v Náměšti jsou jenom svaly," prohlásil Vondra s úsměvem.

Armádní Bílá kniha počítá se zrušením alespoň jednoho vojenského letiště. "Nejsme schopni držet všech pět, která máme. Jiná situace byla s rozpočtem 56 miliard, jiná situace je s rozpočtem 43 miliard korun, to je prostě realita," uvedl Vondra. Skupina resortních odborníků teď dokončuje ekonomickou studii, která vyhodnotí výhodnost zachování jednotlivých vojenských letišť. "Pak předložím návrh vládě, rozhodnutí by mělo padnout v září. Do té doby nebudu nic bližšího říkat," řekl Vondra.

Bílá kniha počítá též s omezením útočných vrtulníků Mi-24 a modernějších Mi-35. Do roku 2020 by tak měla skončit i 211. "tygří" letka z Náměště nad Oslavou, tedy jednotka, která dosud byla "výkladní" skříní armády. "V nejbližších letech musíme volit mezi tím, co je absolutně nezbytné a tím, co počká. Z tohoto hlediska předpokládáme, že těžiště vrtulníkového letectva bude spočívat na modernizovaných transportních vrtulnících," řekl Vondra.

Transportní vrtulníky Mi-171Š už nyní v rámci alianční operace ISAF létají v Afghánistánu. Tyto vrtulníky mohou navíc sloužit i v Česku v rámci integrovaného záchranného systému.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.7 + 38.6) *

Zpět na přehled