Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 18. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lesy ČR za 1. pololetí znásobily zisk na 1,773 miliardy korun

Lesy ČR za 1. pololetí znásobily zisk na 1,773 miliardy korun

Lesy ČR za 1. pololetí znásobily zisk na 1,773 miliardy korun

27.7.2010 09:47, Zdroj: ČTK

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) za první pololetí meziročně znásobil hrubý zisk na 1,773 miliardy korun. Za stejné období měl vloni podnik hrubý zisk 55,6 milionů korun. Dosažené výsledky jsou podle podniku způsobeny úsporami a také pozitivním vývojem průměrných prodejních cen dříví. ČTK o tom dnes informoval mluvčí LČR Zbyněk Boublík. LČR patří polovina lesů v zemi.

Generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora uvedl, že se podnik bude snažit dosavadní trend hospodaření udržet. "Věříme, že mimořádné náklady na odstraňování povodňových a ostatních škod, přesahující půl miliardy korun, výrazně neovlivní nastoupený trend dobrého hospodaření podniku," uvedl Sýkora.

Podnik bude i nadále pokračovat v posuzování nezbytnosti nákladů podniku a jejich efektivity. "Případná další redukce nákladů nebude mít dopad do oblasti řádné péče o les a zajišťování jeho ochrany ani do oblasti veřejně prospěšné činnosti," uvedl ředitel.

Za loňský rok Lesy ČR dosáhly hrubého zisku 783,9 milionu korun, předloni to bylo necelých 707 milionů korun. Na letošní rok podnik plánuje dosažení hrubého zisku 804,57 milionu korun.

LČR připravují vypsání mnohamiliardového tendru na prodej dřeva a lesnické práce, podle nějž by firmy měly ve státních lesích hospodařit od roku 2011. Původní tendr, který kritizovali politici, ekologové, lesnické firmy a výhrady k němu měl antimonopolní úřad, LČR zrušily v polovině května.

Nyní se ve státních lesích hospodaří podle systému tendrů na roky 2008 až 2010. Těžařské firmy si prodávají polovinu vytěženého dřeva, druhou polovinu dřeva si prodávají Lesy ČR. Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku, což představuje zhruba polovinu lesů v České republice. Pečuje také o téměř 20.000 kilometrů vodních toků.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.0 + 4.4) *

Zpět na přehled