Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lesy ČR se odvolaly proti milionové pokutě od ÚOHS

Lesy ČR se odvolaly proti milionové pokutě od ÚOHS

Lesy ČR se odvolaly proti milionové pokutě od ÚOHS

17.10.2012 16:00, Zdroj: ČTK

Lesy ČR (LČR) se odvolaly proti milionové pokutě, kterou dostaly nedávno za chyby v tendru na dodávky ochranných pracovních prostředků od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to dnes řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Případem se bude nyní zabývat rozkladová komise předsedy úřadu Petra Rafaje. Lesy ČR zatím pokutu platit nemusí, rozhodnutí úřadu není pravomocné.

Podle ÚOHS Lesy ČR chybovaly tím, že předmět zakázky nebyl jednoznačně vymezený. Firma s tím ale nesouhlasí. "Zakázka byla zadána v otevřeném řízení, tedy v nejpřísnějším režimu stanoveném zákonem pro zadání nadlimitní veřejné zakázky, LČR nemohly pro zadání zakázky využít transparentnější a otevřenější způsob," uvedl již dříve mluvčí LČR Zbyněk Boublík.

Lesy ČR zadávaly zakázku v roce 2010. Pro výpočet nabídkové ceny měli uchazeči využít položky uvedené ve vzorovém koši výrobků, který vycházel z nákupů provedených zadavatelem v minulosti, přičemž množství odpovídalo odběrům za jeden rok. Na základě vzorového koše uchazeči vypracovávali cenové nabídky, které zadavatel hodnotil, a s vítězným uchazečem posléze uzavřel smlouvu. "Zadavatel si ale v zadávací dokumentaci vyžádal jako přílohu k cenovým nabídkám i kompletní ceník dodavatelů a uvedl, že v době plnění zakázky bude oprávněn objednávat zboží v plné šíři sortimentu z tohoto ceníku," uvedl již dříve Rafaj.

Podle něj Lesy ČR konkretizovaly požadované dodávky zboží pouze prostřednictvím vzorového koše, na jehož základě hodnotily nabídkovou cenu, přičemž údajně samy uvedly, že v této vybrané skupině nejsou obsaženy všechny položky.

"Nikde v zadávací dokumentaci tedy není přesně stanoven celý předmět zakázky, tedy kompletní poptávaný sortiment. Stanovení předmětu zakázky tak zadavatel v podstatě ponechal na libovůli jednotlivých uchazečů, respektive jejich kompletních ceníků sortimentu," uvedl Rafaj.

Tendr se týkal nákupu například rukavic, ochranných sluchátek, brýlí, helem, obuvi a pracovních oděvů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.1 + 26.5) *

Zpět na přehled