Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lesy ČR případné nabídky do obřího tendru nepřijmou a vrátí je

Lesy ČR případné nabídky do obřího tendru nepřijmou a vrátí je

Lesy ČR případné nabídky do obřího tendru nepřijmou a vrátí je

11.3.2010 16:12, Zdroj: ČTK

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) případné nabídky do obřího tendru na prodej dřeva a lesnické práce nepřijme a uchazečům je neotevřené vrátí. Původní termín pro podání přihlášek 12. března totiž kvůli pozastavení tendru antimonopolním úřadem padl. ČTK to dnes řekl mluvčí LČR Zbyněk Boublík. Tendr v hodnotě 16 miliard korun kritizují lesnické organizace, některé politické strany a ekologové.

Podnik podle Boublíka kvůli únorovému rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže nemůže v tendru činit jakékoliv další úkony. Nemůže tak zejména přijímat žádosti o účast ani poskytovat jakékoliv další dodatečné informace k zadávacím podmínkám. Nikdo zatím podle Boublíka nabídku do tendru nepodal. Zájemce podnik podle něj o situaci informoval.

ÚOHS tendr pozastavil kvůli kritériím, jimiž chtěly Lesy ČR zúžit počet uchazečů o zakázku. Další postup v zakázce bude možný až po vydání pravomocného rozhodnutí úřadu. "Vzhledem ke složitosti případu není možno v tuto chvíli odhadovat dobu trvání správního řízení," uvedl dříve šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Správní řízení může úřad zastavit, ale také konstatovat porušení zákona a udělit i pokutu.

Kritici tendru tvrdí, že kontrolu nad obchodem se dřevem od roku 2011 údajně získá jen několik největších hráčů na lesnickém trhu. LČR kritiku odmítají a za tendrem si stojí.

LČR dříve uvedly, že v případě velkého zdržení tendru hrozí, že po 1. lednu 2011 bude ve státních lesích výrazně omezena pěstební i těžební činnost, což by snížilo i dodávky dřeva. Harmonogram tendru je nyní nastaven tak, aby smlouvy s vítězi mohly být podepsány před koncem roku 2010. Současné smlouvy s firmami na těžbu a prodej dřeva končí nejpozději k letošnímu 31. prosinci

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.2 + 6.0) *

Zpět na přehled