Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 18. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lesy ČR po šesti letech opět kontroluje Nejvyšší kontrolní úřad

Lesy ČR po šesti letech opět kontroluje Nejvyšší kontrolní úřad

Lesy ČR po šesti letech opět kontroluje Nejvyšší kontrolní úřad

26.11.2010 09:40, Zdroj: ČTK

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v minulých dnech zahájil ve státním podniku Lesy ČR (LČR) dlouhodobě plánovanou kontrolu. Poslední obdobnou kontrolu ve státním podniku úřad dělal před šesti lety. ČTK to dnes řekl mluvčí LČR Zbyněk Boublík. Předmět kontrolní akce je podle údajů na webu NKÚ majetek státu a peníze poskytnuté státnímu podniku. LČR patří polovina lesů v zemi.

Lesy ČR označily kontrolu za standardní. Odmítly, že by měla souvislost například s tendry na lesnické práce pro příští rok či nynějšími spory kolem Hradecké lesní a dřevařské společnosti. Na kontrolu ve středu upozornil server Ekonom.cz, podle kterého jsou cílem kontrolorů smlouvy uzavřené státním podnikem loni a letos.

Lesy ČR byly podle Boublíka do plánu kontrol NKÚ pro letošní rok zařazeny loni v říjnu. NKÚ jim plán zahájení a realizace kontroly oznámil letos v dubnu. První setkání vedení podniku se členem NKÚ a kontrolní skupinou se odehrálo 18. listopadu. "Státní podnik poskytne kontrolní skupině při realizaci jejích kontrolních oprávnění veškerou součinnost," uvedl generální ředitel LČR Svatopluk Sýkora.

Kontroloři budou vedle Lesů ČR kontrolovat i ministerstvo zemědělství, které je zakladatelem státního podniku. Celý proces kontroly si NKÚ naplánoval do září příštího roku.

Po prověrce v roce 2004 kontroloři konstatovali, že LČR prodával dříví za nevýhodných podmínek a přišel tak o několik desítek milionů korun. Podnik také podle NKÚ neoprávněně nakládal s finančními prostředky a uzavíral dodavatelské smlouvy bez výběrových řízení. Prověrka NKÚ se tehdy zaměřila na roky 2001, 2002 a část roku 2003. Lesy ČR po kontrole prohlásily, že nastaví řízení tak, aby se připomínkované věci nemohly opakovat.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.0 + 45.3) *

Zpět na přehled