Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lesy ČR budou smlouvy dál zveřejňovat, u novely vyčkají na Senát

Lesy ČR budou smlouvy dál zveřejňovat, u novely vyčkají na Senát

Lesy ČR budou smlouvy dál zveřejňovat, u novely vyčkají na Senát

22.2.2017 17:47, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) bude nadále své smlouvy v registru smluv zveřejňovat a možný postup po novele zákona o registru smluv bude komentovat po rozhodnutí Senátu. ČTK to dnes řekla mluvčí LČR Eva Jouklová. Podle novely, kterou dnes schválila Sněmovna, nebudou muset zveřejňovat smlouvy státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů nebo obcí, jež mají obchodní či průmyslovou povahu. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

Lesy ČR podle mluvčí do registru smluv postupně do 30. června doplní všechny smlouvy s plněním nad 50.000 korun bez DPH, jak to vyžaduje současný zákon. Od letošního července má začít platit pravidlo, že nezveřejněná smlouva není platná. "Poslanecké hlasování o registru smluv postup státního podniku nemění, vyčkáme na rozhodnutí Senátu," uvedla Jouklová.

Uvedla, že povinností podniku je nyní také zveřejňovat na svém profilu zadavatele všechny smlouvy s plněním nad 500.000 korun bez DPH, které se týkají veřejných zakázek. "My zveřejňujeme v zájmu transparentnosti i smlouvy nad 300.000 bez DPH," uvedla Jouklová.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.1 + 18.8) *

Zpět na přehled