Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 22. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lessy k Nečasově kritice: Mé výroky byly naprosto korektní

Lessy k Nečasově kritice: Mé výroky byly naprosto korektní

Lessy k Nečasově kritice: Mé výroky byly naprosto korektní

20.6.2011 15:18, Zdroj: ČTK

Policejní prezident Petr Lessy se dnes ohradil proti slovům premiéra Petra Nečase (ODS), který v neděli kritizoval jeho výroky k vyšetřování exministrů Pavla Drobila (ODS) a Víta Bárty (VV). Své výroky považuje Lessy za naprosto korektní. Odmítl i premiérovu připomínku kvůli tomu, že byl na dovolené v době, kdy se v Česku konala stávka v dopravě. Podle něj byla bezpečnostní opatření policie naprosto bezproblémová a jeho neúčast na ně neměla žádný vliv.

"Jako policejní prezident jsem pouze prezentoval výroky našich lidí ve velmi obecné rovině i formě a myslím si, že i tato úloha policejnímu prezidentovi je umožněna, ve velmi obecné míře komentovat některé události. Zejména se policie musí ohradit proti některým tvrzením, které nejsou zcela v souladu s tím, co policie deklarovala," řekl Lessy. Podle něj policie vyjádřila nesouhlas především vůči tiskové zprávě, kterou vydalo pražské městské státní zastupitelství.

Nečas v neděli v České televizi řekl, že je na rozpacích z některých Lessyho výroků, "z nichž by se dalo vyvozovat, že on si nepřeje případné stíhání ministra Bárty a přeje si naopak stíhání jiného člena vlády". Byl by prý rád, kdyby Lessy zvolil "uměřené formulace". Policejní prezident podle něj nemůže podle zákona znát policejní spis týkající se Drobilova případu. Premiér také Lessymu vytkl, že nebyl aktivnější v době, kdy se v ČR řešil "potenciální problém kolapsu dopravy".

Policie ve čtvrtek odložila kauzu údajného podplácení odvolaného šéfa Státního fondu životního prostředí (SFŽP) Libora Michálka ze strany bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila. Podle mluvčí MSZ Štěpánky Zenklové se policie nakonec ztotožnila se závěrem Obvodní státní zástupkyně pro Prahu 1 Šárky Pokorné - tedy, že nezjistila podezření z korupce.

S tím však protikorupční útvar nesouhlasí. Jeho šéf Tomáš Martinec uvedl, že kriminalisté jednali na pokyn státní zástupkyně, sami však dospěli k jinému názoru. Policejní prezident pak deníku Lidové noviny (LN) řekl, že policisté dokonce chtěli začít Drobila stíhat, plánovali totiž požádat sněmovnu o jeho vydání. Žalobkyně však byla proti.

"Počítám, že v nejbližších cca deseti dnech se sejdu s panem nejvyšším státním zástupcem a mimo jiné projednáme i tuto záležitost, kdy právní názory policejních orgánů a státní zastupitelství nebyly zcela v souladu," prohlásil policejní prezident.

Michálek loni v prosinci upozornil na údajnou korupci na SFŽP prostřednictvím tajných nahrávek. Drobilův poradce Martin Knetig na nich popisuje, jak se dostat k penězům na financování další kariéry svého šéfa a ODS. Michálek pak řekl o svých podezřeních ministrovi i s tím, že si rozmluvy nahrál. Drobil ho údajně požádal, aby záznamy zničil. Nabídl pak Michálkovi místo svého náměstka.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.7 + 17.5) *

Zpět na přehled