Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Lékař Dbalý čelí návrhu na třetí obžalobu kvůli zakázkám Homolky

Lékař Dbalý čelí návrhu na třetí obžalobu kvůli zakázkám Homolky

Lékař Dbalý čelí návrhu na třetí obžalobu kvůli zakázkám Homolky

23.4.2018 12:41, Zdroj: ČTK

Praha - Policie navrhla obžalovat bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého za uzavíraní dalších údajně nevýhodných smluv a za korupci. ČTK to dnes řekl dozorující státní zástupce Zdeněk Matula. Stíhání se opět týká tří okruhů nemocničních zakázek, mimo jiné dodávky pro pracoviště navigované chirurgie. Pokud státní zástupce návrhu policie vyhoví, bude lékař čelit už třetí obžalobě související s jeho působením v nemocnici.

Kauza zahrnuje zakázku na poradenské služby či zakázku na poskytování správy a vývoje aplikací. Policisté už loni v listopadu navrhli obžalovat tři Dbalého spoluobviněné. Lékaře stíhali zvlášť, protože jeho zdravotní problémy brzdily vyšetřování.

"Návrh na podání obžaloby u pana Dbalého jsem obdržel minulý týden. Po prostudování spisu pravděpodobně obě věci znovu spojím dohromady," uvedl dnes Matula. Soudní znalci totiž v mezičase konstatovali, že Dbalý je schopný účasti u trestního řízení, a lékař dnes osobně dorazil k pražskému městskému na začátek projednávání své druhé kauzy.

Kriminalisté tvrdí, že Dbalý a ostatní obvinění způsobili nemocnici škodu přes deset milionů korun. Stíhají je za přijetí úplatku, podplácení a za porušení povinnosti při správě cizího majetku.

V souvislosti s hospodařením Homolky už se neurochirurg Dbalý u pražského městského soudu zodpovídá za údajnou korupci při nákupu gama nože a při digitalizaci chorobopisů. Dnes započaté hlavní líčení se pak týká zakázek na poradenské a konzultační služby, na účetní a medicínsko-právní služby a na právní poradenství.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.5 + 40.3) *

Zpět na přehled