Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ledeč nad Sázavou zadala zákázku na komunální odpad bez výběrového řízení

Ledeč nad Sázavou zadala zákázku na komunální odpad bez výběrového řízení

Ledeč nad Sázavou zadala zákázku na komunální odpad bez výběrového řízení

4.8.2012 17:44, Zdroj: vz24.cz

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil prvostupňové rozhodnutí Úřadu, v němž byla společnosti TS Ledeč nad Sázavou uložena pokuta ve výši 100 tisíc za rozdělení veřejné zakázky na služby související s nakládáním s komunálním odpadem v Ledči nad Sázavou do čtyř samostatných smluv uzavřených bez použití odpovídajícího zadávacího řízení.

Společnost TS Ledeč nad Sázavou, jejíž 100% vlastníkem je město, uzavřela v jednom dni smlouvu se společností .A.S.A., spol. s r. o., (Praha) o převzetí a dalším nakládání s odpady a se společností .A.S.A. Dačice s. r. o. dvě smlouvy, a to smlouvu o dílo a smlouvu o nájmu a provozování sběrného dvora. Smlouvu o nájmu dopravního prostředku uzavřel zadavatel se společností .A.S.A. Dačice přibližně o měsíc dříve. Teprve po podpisu uvedených smluv uzavřel zadavatel smlouvu s městem na komplexní nakládání s odpady v Ledči nad Sázavou v maximální výši 4,8 milionu korun, a to včetně pronájmu a provozu sběrného dvora, jehož je město vlastníkem.

Zadavatel si tedy musel být vědom, že vlastními kapacitami bude provádět pouze marginální část plnění – 99,5 % předmětu šetřené veřejné zakázky plnil prostřednictvím subdodavatelů. Došlo tak de facto k přeprodání předmětné veřejné zakázky soukromým subjektům, a to bez výběrového řízení, zadavatelem, který je povinen postupovat podle zákona o veřejných zakázkách. Postup zadavatele mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.8 + 47.3) *

Zpět na přehled