Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 19. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » KZ se přihlásí do tendru na prodej nemocnice v Litoměřicích

KZ se přihlásí do tendru na prodej nemocnice v Litoměřicích

KZ se přihlásí do tendru na prodej nemocnice v Litoměřicích

29.4.2019 17:29, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Krajská zdravotní (KZ) se přihlásí do veřejné soutěže na prodej nemocnice v Litoměřicích. Město chce prodat akcie zdravotnického zařízení, podmínky tendru připravuje. Proti záměru radnice protestují někteří zaměstnanci, na středu svolali demonstraci v Litoměřicích. Krajská zdravotní sdružuje pět nemocnic v Ústeckém kraji.

Předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák dnes na jednání krajských zastupitelů uvedl, že společnost měla už v minulosti zájem o litoměřickou nemocnici a ten zájem trvá. "Soutěže se zúčastní. Musí to být ale takové podmínky, aby pro nás byly reálné. Ne, že budeme soutěžit a budeme to vyhánět do nějakých výšek, které nás potom položí," uvedl Novák. KZ sdružuje nemocnice v Děčíně, Ústí nad Labem, Mostě, Teplicích a v Chomutově.

Mluvčí Litoměřic Eva Břeňová dnes ČTK řekla, že podmínky tendru se teprve připravují. Podmínkami výběrového řízení se budou litoměřičtí zastupitelé zabývat 13. června na veřejném jednání. Předcházet mu bude 11. června diskuse s veřejností v kulturním centru.

Litoměřice chtějí prodat pouze provoz nemocnice. Budovy zdravotnického zařízení a pozemky pod nimi mají zůstat městu. Někteří zaměstnanci nemocnice s chystaným prodejem nesouhlasí, sepisují proti němu petici a na 1. května ohlásili protestní pochod městem.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.1 + 35.9) *

Zpět na přehled