Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kvůli zimním stadionům vedla města v Karlovarském kraji spory

Kvůli zimním stadionům vedla města v Karlovarském kraji spory

Kvůli zimním stadionům vedla města v Karlovarském kraji spory

6.2.2018 10:18, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Zimní stadiony byly pro některá města v Karlovarském kraji v posledních letech zdrojem problémů nebo i předmětem soudních sporů. Nejnovějším stadionem v kraji je karlovarská KV Arena, která byla dokončena v roce 2009 a město stála okolo 1,2 miliardy. Pro Karlovy Vary je spíše zátěží. Každoročně na její provoz dává okolo 23 milionů korun a další peníze jdou přes platby pro hokejový tým HC Energie.

Současné vedení města se soudilo o její cenu i to, jestli vůbec patří městu. Podle mínění města je její hodnota zhruba poloviční. Posledním krokem byl pokus o převod společnosti s ručením omezeným na příspěvkovou organizaci města. To ale na posledním jednání zastupitelé odmítli. Přitom náklady na opravy se vzhledem ke stáří budovy každoročně zvyšují.

Sokolovský zimní stadion byl postaven v roce 1961, problémy městu způsobila veřejná zakázka z roku 2008 na výměnu střechy. Za pochybení v dotační zakázce za 150 milionů městu hrozila pokuta až 240 milionů korun, což by na dlouhé roky významně zatížilo městský rozpočet. Po letech jednání nakonec v roce 2015 ministerstvo financí vyměřilo Sokolovu pokutu 25 milionů korun. Stadion využívá převážně hokejový klub HC Baník Sokolov. Správa sportovních zařízení nabízí na stadionu i bruslení pro veřejnost, oblíbené je zejména o prázdninách a volných dnech, kdy jej využívají rodiny s dětmi.

Několik milionů ročně do zimního stadionu investují také Mariánské Lázně. V roce 2017 pořídilo město novou rolbu na úpravu ledu za 3,5 milionu korun, podobnou částku o rok předtím investovalo do odsávání vlhkého vzduchu. Stadion rovněž využívá místní hokejový klub, slouží ale i pro tréninky krasobruslení nebo bruslení veřejnosti.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.1 + 42.1) *

Zpět na přehled