Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 26. 5. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kušnierz má dnes nastoupit do vězení, odpyká si sedm let

Kušnierz má dnes nastoupit do vězení, odpyká si sedm let

Kušnierz má dnes nastoupit do vězení, odpyká si sedm let

10.8.2017 12:03, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Nejpozději do dnešní půlnoci musí bývalý ředitel úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petr Kušnierz nastoupit do vězení. Odpykávat si bude sedmiletý trest za ovlivňování dotačních projektů. Nástup k výkonu trestu mu stanovil ústecký krajský soud, řekla dnes ČTK Renata Lejnarová z útvaru informací a organizačně správního ústeckého soudu.

Sedmileté vězení uložil Kušnierzovi loni v březnu ústecký krajský soud, trest v dubnu potvrdil Vrchní soud v Praze. Kušnierz byl odsouzen za zneužití pravomoci a poškozování finančních zájmů Evropských společenství. "Pan Kušnierz byl vyzván k nastoupení trestu nejpozději do 11. srpna 2017. Výzva k nastoupení byla doručena dne 24. července 2017," řekla ČTK Lejnarová.

Konkrétní věznici soud Kušnierzovi neurčil. Podle Mladé fronty Dnes (MfD) by měl nastoupit do Ostrova nad Ohří. Mluvčí věznice Zdeňka Stöckbauerová na dotaz ČTK řekla, že se nemůže ke konkrétním lidem vyjadřovat. Stanovisko Kušnierzovy advokátky Heleny Tukinské ČTK zjišťuje.

Pro Kušnierze jde už o druhý pobyt ve vězení. Poprvé byl pravomocně odsouzen na pět let za přijímání úplatků a zneužití pravomoci v roce 2013. Ven z vězení se dostal na podmínku. Aktuální sedmiletý trest je tak souhrnný.

Kromě Kušnierze byli v kauze machinací v ROP Severozápad pravomocně odsouzeni také někdejší náměstek hejtmana Ústeckého kraje Pavel Kouda (dříve ČSSD), další bývalý ředitel úřadu Pavel Markvart a úřednice Irena Kotlanová. Všichni odešli od soudu s podmínkami. Naopak část týkající se dalšího exředitele Petra Vráblíka vrátil odvolací senát k projednání ústeckému krajskému soudu. Ten Vráblíka původně obžaloby zprostil.

Kušnierz je kvůli ROP Severozápad obviněn od konce roku 2015 už potřetí. V tomto případě spolupracuje s policií. I díky jeho svědectví policie na konci loňského roku obvinila další dvacítku lidí. Mezi nimi vlivné politiky a podnikatele, například bývalou hejtmanku Ústeckého kraje Janu Vaňhovou, bývalého chebského starostu Petra Navrátila, bývalého šéfa ČSSD v Ústeckém kraji Arna Fišeru (všichni ČSSD) nebo ředitele Krajské zdravotní Petra Fialu (ODS) a podnikatele Daniela Ježka.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.3 + 31.2) *

Zpět na přehled