Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 22. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kubice předal inspekci případ Lessyho vysokých odměn pro policejní šéfy

Kubice předal inspekci případ Lessyho vysokých odměn pro policejní šéfy

Kubice předal inspekci případ Lessyho vysokých odměn pro policejní šéfy

12.1.2012 14:15, Zdroj: ČTK

Ministr vnitra Jan Kubice předal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) případ odměn, které policejní prezident Petr Lessy udělil policejním šéfům a jež překročily limity stanovené v dřívějším závazném pokynu ministra. Kubice dnes o svém kroku Lessyho informoval, řekl ČTK mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák. GIBS se tak nyní bude zabývat tím, zda Lessy nejednal protiprávně. Podle médií Lessy překročil stanovené hranice pro výše odměn v řadě případů o desítky tisíc korun.

"Pan ministr dnes sdělil policejnímu prezidentovi, že záležitost udělování odměn nad rámec pokynu k (jejich) stropu předal Generální inspekci (bezpečnostních sborů) k prošetření," uvedl Novák. "Vidím v tom zásadní porušení pokynu ministra v době intenzivního hledání systémových úspor," komentoval před několika dny překročení limitů v deníku Právo Kubice.

Svým náměstkům mohl Lessy podle pokynu ministra dát na odměnách za celý rok každému maximálně 250.000 korun. V Právu však Lessy připustil, že určený strop překročil zhruba o 20.000 korun. "Garantuji vám, že u mých náměstků, kde je limit 250, tak nebyl překročen víc než na nějakých 270 tisíc. Jak u těchto náměstků, tak u krajských ředitelů se jedná o desetitisícové částky," řekl Právu Lessy.

Pro odměny krajským ředitelům stanovil ministerský pokyn limit 200.000 korun. Například karlovarský krajský šéf Oldřich Tomášek však podle Mladé fronty Dnes (MfD) dostal hlavně za práci na policejní reformě prémii 270.000 korun. Podle informací deníku dostali vyšší odměny, třeba 230.000 až 250.000 korun, také jiní ředitelé. "Horní strop odměn minimálně dvakrát v průběhu loňska klesl. Já ale potřebuji řídit policii manažersky a rozdělit prémie podle práce, všichni nemohou dostat stejně," řekl k tomu MfD Lessy.

Policejní prezident vedle toho v současnosti čelí kázeňskému řízení, které s ním Kubice zahájil minulý týden. Učinil tak kvůli Lessyho dřívějším výrokům zejména na adresu náměstka zlínské krajské policejní správy Jaroslava Vaňka v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu. Případem se předtím zabývala inspekce policie. Konstatovala, že Lessy trestný čin nespáchal, případ pak předala ministrovi ke kázeňskému projednání.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.8 + 8.4) *

Zpět na přehled