Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kuba bude pokračovat ve výpovědi na policii v kauze Nagyová

Kuba bude pokračovat ve výpovědi na policii v kauze Nagyová

Kuba bude pokračovat ve výpovědi na policii v kauze Nagyová

27.8.2013 07:42, Zdroj: ČTK

Praha - Policie dnes bude pokračovat ve výslechu úřadujícího předsedy ODS Martina Kuby v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové. Kuba se má dostavit ve 14:00 na služebnu v ulici Na Perštýně. Minulý týden bývalý ministr průmyslu novinářům sdělil, že se jej policisté ptali na "trafiky" pro tři někdejší poslance ODS. On sám se prý těchto jednání neúčastnil.

Žalobci tvrdí, že exposlanci Ivan Fuksa, Petr Tluchoř a Marek Šnajdr se vzdali mandátu, čímž umožnili schválení daňového balíčku tehdejší Nečasovy vlády, s nímž nesouhlasili. Údajnou protislužbou pro ně prý bylo získání lukrativních postů. Státní zastupitelství chce v této souvislosti stíhat také Nečase.

Média již dříve spekulovala o tom, že se kriminalisté budou politika ptát i na jeho setkání s lobbistou Ivo Rittigem před loňským kongresem občanských demokratů. Na tyto dotazy však minulý týden nedošlo, je tak možné, že se detektivové zeptají dnes. Politik totiž nedávno připustil, že se s kontroverzním podnikatelem Rittigem, na nějž se policie rovněž zaměřuje v souvislosti s vyšetřováním kauzy Nagyové, loni setkal.

V případu údajného podplacení tří exposlanců ODS jsou v tuto chvíli obviněni pouze Nagyová s někdejším Fuksovým náměstkem Bočkem, kteří údajně navedli Nečase k poskytnutí úplatku. Obvinění Fuksy, Tluchoře a Šnajdra zrušilo Nejvyšší státní zastupitelství kvůli rozhodnutí Nejvyššího soudu, že se na jejich jednání vztahuje poslanecká imunita. Žalobci však chtějí exposlance znovu obvinit na základě toho, že se jejich údajná vyjednávání o úplatku odehrávala i mimo Sněmovnu. Požádali proto Nejvyšší soud o stanovisko, zda jsou poslanci vyňati z trestního řízení i pro tyto případy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.5 + 0.5) *

Zpět na přehled