Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » KSČM má na jižní Moravě 150 kandidátních listin

KSČM má na jižní Moravě 150 kandidátních listin

KSČM má na jižní Moravě 150 kandidátních listin

11.9.2018 13:39, Zdroj: ČTK

Brno - Komunistická strana Čech a Moravy má na jižní Moravě 150 kandidátních listin. ČTK dnes počet za jednotlivé okresy řekl krajský místopředseda strany Emil Pernica. Z toho jedna kandidátka je na brněnský magistrát a 22 v městských částech Brna, kterých je celkem 29. V Brně strana kandiduje společně se Stranou práv občanů (SPO) - Zemanovci. Lídrem je zastupitel města Martin Říha. KSČM má také kandidáty do Senátu, v Brně je to podnikatel a bývalý automobilový závodník Oldřich Duchoň a v Břeclavi starosta Tvrdonic Zdeněk Tesařík.

V blanenském okrese má KSČM 15 kandidátek, ve vyškovském 17, v břeclavském 23, ve znojemském 32, hodonínském 22, v okrese Brno-venkov 18 a v Brně 23. "V Brně nekandidujeme v menších městských částech jako například Útěchov," uvedl Říha, který je lídrem ve městě i v městské části Brno-střed.

Strana se zaměří na podporu výstavby obecních a družstevních bytů. "Nebudeme to ale schopní prosadit bez nového územního plánu. Potřebujeme vytyčit lokality pro výstavbu těchto bytů. Je potřeba, aby mělo Brno nový územní plán v roce 2022," uvedl Říha. Komunisté chtějí snížit nájemné na 67 korun za metr čtvereční a pro seniory nad 70 let až na 35 korun na metr čtvereční. Zároveň chtějí pomoct starším lidem přestěhovat se do menších bytů a z velkometrážních bytů dělat menší.

V oblasti dopravy komunisté upozorňují na to, že při zavedení rezidentního parkování nevznikla parkoviště park and ride (P+R). "Chceme více koordinovat stavební zakázky. Jak to bylo letos, to nelze," připomněl Říha velké kolony kvůli opravám.

Podle komunistů je potřeba postavit víceúčelovou sportovní halu, chtějí se pokusit o to, aby se v budoucnu hrálo v Brně hokejové mistrovství světa. "Chceme vyřešit také lokalitu za Lužánkami, aby se to do čtyř let uzavřelo. Také je potřeba zvýšit rozpočet městské policii, aby mohla přijmout více strážníků a byli v ulicích vidět," řekl Říha.

Ve volbách před čtyřmi lety získali komunisté v Brně 6,73 procenta hlasů. Mezi 55 zastupiteli má čtyři mandáty. KSČM je v opozici.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.3 + 49.5) *

Zpět na přehled