Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Kroměřížský soud zprostil obžaloby starostku Chropyně Sigmundovou

Kroměřížský soud zprostil obžaloby starostku Chropyně Sigmundovou

Kroměřížský soud zprostil obžaloby starostku Chropyně Sigmundovou

13.6.2019 14:49, Zdroj: ČTK

Kroměříž - Okresní soud v Kroměříži dnes zprostil obžaloby starostku Chropyně na Kroměřížsku Věru Sigmundovou (ČSSD) a tajemníky městského úřadu Jaroslava Kotulu a Jiřího Roseckého. Obžalováni byli ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Žalobce je vinil z nezákonného uzavírání dohod na provedení práce, obžalovaní vinu odmítali. Hrozilo jim až pětileté vězení.

Podle státního zástupce Radima Daňhela uzavírali tajemníci se Sigmundovou v letech 2015 a 2016 dohody o provedení práce na činnosti, které měla ze zákona vykonávat v rámci své funkce starostky. Šlo především o zpracování dokumentů týkajících se strategického rozvoje města a regionu. Za to Sigmundová podle obžaloby pobírala peníze navíc, přičemž celková škoda způsobená městu činí 99.000 korun.

Sigmundová, stejně jako bývalý tajemník úřadu Kotula a současný tajemník Rosecký, už dříve uvedli, že městu nezpůsobili svým jednáním žádnou škodu a cítí se nevinní. Oba tajemníci již dříve vypověděli, že práci starostce zadávali na základě jejích schopností a zkušeností a že si na to sice mohli najmout například i externí firmu, město by to však podle nich pravděpodobně vyšlo dráž.

Sigmundová řekla, že se dohody týkaly administrativní činnosti, která nespadala do náplně práce starostky. Uzavírání dohod bylo podle ní vždy iniciativou tajemníka, který také stanovoval výši odměny za odvedenou práci. Skutečnost, že práce by stála více, pokud by ji dělala externí firma, potvrdil dnes u soudu i svědek, který působil jako hlavní metodik a zpracovával některé kapitoly dokumentů, podílel se i na veřejném projednávání a dotazníkovém šetření.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.1 + 38.1) *

Zpět na přehled