Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krodos Bus z Kroměříže dostal od ÚOHS pokutu půl milionu

Krodos Bus z Kroměříže dostal od ÚOHS pokutu půl milionu

Krodos Bus z Kroměříže dostal od ÚOHS pokutu půl milionu

11.12.2013 12:22, Zdroj: ČTK

Brno - Kroměřížský dopravce Krodos Bus dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) půlmilionovou pokutu za loňský nákup deseti nízkopodlažních autobusů. Firma porušila zákaz diskriminace. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Pokuta zatím není pravomocná.

Krodos Bus loni nakoupil autobusy od společnosti TEZAS servis a.s., která je autorizovaným dealerem pro značku Iveco Bus. Dopravce do nových autobusů investoval 44 milionů korun, 19 milionů korun získal z evropských fondů.

Podle ÚOHS byla vybraná firma zvýhodněná díky stanovení technických podmínek. "Vybraný uchazeč jako jediný ve své nabídce disponoval typem autobusu přesně splňujícím požadavky uvedené v zadávací dokumentaci," uvedl Rafaj.

Podle něj se Krodos Bus dopustil skryté diskriminace a neoprávněně omezil soutěžní prostředí. "Zadavatelům není upírána možnost stanovit technické podmínky podle svých potřeb. Technická specifikace ale musí vždy vycházet z objektivně zdůvodnitelných požadavků a dodavatelům musí být dána možnost poskytnout technicky a kvalitativně obdobná řešení," dodal Rafaj.

Podle ÚOHS byly chyby i při stanovení hodnotících kritérií. Krodos Bus preferoval firmy, které mají autorizovaný servis v Kroměříži.

Krodos Bus nasadil nové autobusy Crossway od výrobce Iveco loni v srpnu na příměstské linky. Firma investuje do obnovy svých vozidel pravidelně, předloni například pořídila pět nových strojů stejné značky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.7 + 2.4) *

Zpět na přehled