Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krnovská Stafi CZ je osmou firmou na černé listině zakázek

Krnovská Stafi CZ je osmou firmou na černé listině zakázek

Krnovská Stafi CZ je osmou firmou na černé listině zakázek

30.9.2015 12:28, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dal zapsat na černou listinu společností, které se nemohou účastnit veřejných tendrů, další firmu. Je jí krnovská Stafi CZ, která podle ÚOHS při jednom z tendrů opavské radnice předložila referenci, která neodpovídala skutečnosti. Na seznamu je zatím osm firem.

Stafi CZ prokazovala svoji referenci seznamem pěti zakázek. Informace ale prý nebyly ve všech případech pravdivé. Firma dostala pokutu 10.000 korun a zákaz účastnit se veřejných tendrů po dobu tří let. Rozhodnutí je podle webu ÚOHS pravomocné a firma se proti němu neodvolala. Ředitel splečnosti Libor Nowak ale dnes ČTK řekl, že firma rozhodnutí ÚOHS neobdržela.

Stejnému trestu firma v minulosti už jednou čelila. Předseda ÚOHS Petr Rafaj ale začátkem letošního roku zrušil pro firmu pokutu čtvrt milionu korun.

Na trzv. blacklistu je nyní osm firem, například UPC Česká republika. Telekomunikační společnost UPC Česká republika, s.r.o. uváděla v jedné z veřejných zakázek nepravdivé informace. Od ÚOHS dostala pokutu 400.000 korun. Trest firmě vyprší už v listopadu.

Podle Lenky Novákové z advokátní kanceláře LZ Legal byla představa státu taková, že rejstřík bude představovat další významný nástroj, který zadavateli veřejné zakázky umožní větší kontrolu dodavatelů přihlášených do soutěže. "Vzhledem ke skutečnosti, že tato sankce je ukládána výjimečně, domnívám se, že původní záměr tento rejstřík nenaplnil. Můžeme jen doufat, že má na dodavatele podávající nabídky alespoň odstrašující efekt," uvedla Nováková.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.8 + 48.8) *

Zpět na přehled