Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krnovská radnice připravuje rekonstrukci atletického stadionu

Krnovská radnice připravuje rekonstrukci atletického stadionu

Krnovská radnice připravuje rekonstrukci atletického stadionu

11.5.2018 13:12, Zdroj: ČTK

Krnov (Bruntálsko) - Krnovská radnice chystá rekonstrukci atletického stadionu. Oprava vyjde na 25 milionů korun. Například běžecký ovál bude mít nový povrch. Kdy práce začnou, ještě není jasné. Investici musí ještě schválit zastupitelstvo. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová.

Město podle ní má již aktualizovaný projekt. Součástí rekonstrukce bude položení nového povrchu z polyuretanu na běžeckém oválu i v sektorech pro technické disciplíny a úprava vnitřního travnatého hřiště. Počítá se s novým travnatým povrchem s automatickým závlahovým systémem.

"Cena za rekonstrukci povrchů je 23 milionů korun, další dva miliony korun by měl předběžně stát systém pro vsakování dešťových vod," uvedla vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová.

Kdy oprava začne, bude záležet na rozhodnutí zastupitelů. "V letošním roce budeme mít k rekonstrukci projekčně připravené dva velké celky. Kromě lehkoatletického stadionu i projekt na rekonstrukci zimního stadionu. Bude záležet, kterému z nich dá zastupitelstvo přednost, protože oba jsou finančně náročné," uvedl místostarosta Michal Brunclík (ČSSD).

Do budoucna město podle něj chce oba stadiony propojit úpravou veřejného prostranství. Na plochu mezi areály chtějí zástupci radnice umístit fitness zónu a společné parkoviště. V případě, že by se radnici podařilo získat úvěr, je možné, že by realizovala oba projekty.

Areál lehkoatletického stadionu, včetně památkově chráněné sportovní haly, postavené v roce 1932 podle projektu Leopolda Bauera, je majetkem města Krnov od 1. ledna 2011. Od té doby město dělá dílčí opravy haly i areálu. Na zásadní rekonstrukci běžeckého oválu, sektorů pro technické disciplíny a vnitřní travnaté plochy se město několikrát neúspěšně pokoušelo získat dotaci od ministerstva školství.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.7 + 11.5) *

Zpět na přehled