Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krnovská radnice nechá opravit tři městské bytové domy

Krnovská radnice nechá opravit tři městské bytové domy

Krnovská radnice nechá opravit tři městské bytové domy

6.7.2018 11:17, Zdroj: ČTK

Krnov (Bruntálsko) - Krnovská radnice nechá opravit tři městské bytové domy. Za rekonstrukci, výměnu oken, opravu schodišť a zateplení zaplatí 19 milionů korun. Práce by měly skončit na podzim. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová.

Tři městské bytové domy se nacházejí u výpadovky na Město Albrechtice. "U všech budeme zateplovat obvodové pláště a stropy nad sklepy. Měnit se budou i okna, vstupní dveře a také zábradlí v lodžiích, která jsou navržena ocelová, s plechovou výplní. Opravovat budeme vstupní schodiště. Nový bude i okapový chodník nebo oplechování," uvedl Jan Šrubař z odboru veřejných zakázek. Termín dokončení prací je podle něj stanoven na konec října.

Město za rekonstrukci domů zaplatí 19 milionů korun. Ne všechny peníze ale jdou z městského rozpočtu. Na projekt se Krnovu podařilo získat evropskou i státní dotaci. "Ze způsobilých výdajů uhradí třicet procent Evropská unie a jedno a půl procenta státní rozpočet," řekla Círová.

Bytovky v Albrechtické ulici jsou staré 45 let. Před rokem 1989 v nich bydlely rodiny důstojníků sovětské armády z krnovské posádky. Panelové domy mají čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží a plochou střechu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.4 + 3.9) *

Zpět na přehled