Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krnovská radnice bude modernizovat zimní stadion, postaví tribunu

Krnovská radnice bude modernizovat zimní stadion, postaví tribunu

Krnovská radnice bude modernizovat zimní stadion, postaví tribunu

1.3.2019 12:57, Zdroj: ČTK

Krnov (Bruntálsko) - Krnovská radnice bude v letošním roce modernizovat zimní stadion. Zhruba za 40 milionů korun postaví novou tribunu pro více než 600 diváků. Práce začnou na jaře, potrvají rok. Neměly by ale ovlivnit příští hokejovou a krasobruslařskou sezonu. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová. Stadion se postupně opravuje od roku 2007.

"Po skončení letošní bruslařské sezony začne další etapa modernizace zimního stadionu. Půjde o vestavbu severní tribuny se sedačkami pro diváky a vybudování šaten, sociálních zařízení, skladů a ošetřovny," řekla. Nová tribuna bude mít 615 míst k sezení. Po jejím zprovoznění bude mít stadion celkovou kapacitu 2242 diváků, 1258 sedících a 984 stojících.

Dokončení stavby je plánováno na konec února roku 2020. "Hlavní práce, které uzavřou celý stadion, by měly být hotové do začátku hokejové sezony 2019/2020, aby hokejový klub i oddíl krasobruslení mohly ledovou plochu využívat jen s nezbytnými omezeními," uvedla vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová

Severní tribunou modernizace zimního stadionu neskončí. V další etapě se počítá s vybudováním nového vstupního objektu od Petrovické ulice a objízdné komunikace a parkovacích míst kolem zimního stadionu. "Studii venkovních ploch, která řeší přístup veřejnosti i složek integrovaného záchranného systému a zvýšení počtu parkovacích míst, již máme k dispozici," dodala. Město podle ní počítá s tím, že v okolí stadionu vznikne 181 parkovacích míst. Místo pro ně bude mezi atletickým a zimním stadionem.

Zimní stadion v Krnově byl původně jen nekrytou ledovou plochou se zázemím vytvořeným z unimo buněk. Plocha byla zastřešena v roce 2003, s modernizací stadionu se pak začalo o čtyři roky později. Spočívala v rekonstrukci ledové plochy a ve výstavbě jižní tribuny se šatnami a zázemím. Vloni město instalovalo do zařízení pro odvod tepla a kouře.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.1 + 26.8) *

Zpět na přehled