Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krnov dostal od ÚOHS další pokutu, má zaplatit 100.000 Kč

Krnov dostal od ÚOHS další pokutu, má zaplatit 100.000 Kč

Krnov dostal od ÚOHS další pokutu, má zaplatit 100.000 Kč

16.3.2012 11:10, Zdroj: ČTK

Krnov na Bruntálsku dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) další pokutu za chyby v tendru na demoliční práce v areálu bývalé textilní továrny Karnola. Na místě má v budoucnu vzniknout muzeum. Krnov má nově zaplatit 100.000 korun, loni dostal pokutu 50.000 korun, zjistila ČTK z webu ÚOHS.

Nové rozhodnutí se týká vyřízení námitek společnosti PB SCOM. Firma se bránila svému vyloučení ze soutěže. Podala městu včas námitky, Krnov ale o nich nerozhodl, což ve výsledku znamenalo, že firmě nevyhověl. PB SCOM se následně nemohla účinně bránit ani u ÚOHS. Podle předsedy ÚOHS Petra Rafaje pokuta 100.000 korun splňuje především preventivní funkci.

Za procesní pochybení ve stejném tendru dostal Krnov pokutu už loni. Město porušilo zákon o veřejných zakázkách tím, že nerozhodlo o námitkách společnosti Nosta komunikace z Nového Jičína a své rozhodnutí ve lhůtě firmě neodeslalo.

Loni dostal Krnov od ÚOHS také pokutu 200.000 Kč. Město nezákonně dělilo stavební zakázku na úpravy zimního stadionu a tribun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.7 + 21.0) *

Zpět na přehled