Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Královéhradecký zdravotnický holding se odvolal proti pokutě

Královéhradecký zdravotnický holding se odvolal proti pokutě

Královéhradecký zdravotnický holding se odvolal proti pokutě

17.10.2011 13:25, Zdroj: ČTK

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje se odvolal proti půlmilionové pokutě, kterou dostal od ÚOHS za chyby v tendru na rozšíření a propojení rentgenových pracovišť krajských nemocnic. ČTK to dnes bez bližších podrobností řekl tiskový mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Kristián Chalupa. Případ bude nyní posuzovat rozkladová komise předsedy ÚOHS Petra Rafaje.

Zadavatel zakázku za téměř 120 milionů korun přidělil v roce 2008 v jednacím řízení bez uveřejnění společnosti PURO-KLIMA, a.s. Pro tento zjednodušený postup ale podle ÚOHS nebyly splněny zákonné podmínky. Holding nejprve provedl soutěž o návrh, v níž obdržel pouze návrh uchazeče PURO-KLIMA. V navazujícím jednacím řízení bez uveřejnění firmu vyzval k uzavření smlouvy a realizaci projektu.

Podle ÚOHS ale nebyl předmět plnění této zakázky takového charakteru, aby bylo možné využít soutěž o návrh s následným zadáním zakázky autorovi návrhu. "V případě lékařských přístrojů jde o běžné, byť specializované zboží, které je možno poptávat u řady různých subjektů. To potvrzuje i skutečnost, že vybraný uchazeč při plnění použil subdodavatele," uvedl již dříve předseda ÚOHS Rafaj. Postup krajského zdravotnického holdingu podle něj mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Ředitel holdingu Martin Scháněl v září řekl ČTK, že smlouvu podepsal na podzim 2008 bývalý předseda představenstva s jedním z členů představenstva holdingu bez souhlasu představenstva a dozorčí rady. "Navíc bylo těsně po krajských volbách, kdy bylo zřejmé, že vedení krajského zdravotnictví se změní," uvedl v září Scháněl. Volby v roce 2008 vyhrála ČSSD a v čele kraje vystřídala ODS. Nové vedení holdingu se podle Scháněla snažilo z problematicky uzavřené smlouvy, z jejíhož plnění vyplývala kraji velká rizika, vyvázat.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.1 + 41.5) *

Zpět na přehled