Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krajský soud v Brně znovu zrušil půlmilionovou pokutu pro Lesy ČR

Krajský soud v Brně znovu zrušil půlmilionovou pokutu pro Lesy ČR

Krajský soud v Brně znovu zrušil půlmilionovou pokutu pro Lesy ČR

19.9.2016 13:31, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně znovu zrušil půlmilionovou pokutu, kterou před dvěma lety státnímu podniku Lesy ČR uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Případ se týká dodávky ochranných pracovních prostředků. ČTK to zjistila z webu soudu. Krajský soud v Brně se případem zabýval už podruhé. Poprvé pokutu zrušil letos v březnu, případ mu ale následně vrátil Nejvyšší správní soud. Proč sankci zrušil podruhé, není jasné, soud zveřejnil jen výrok bez odůvodnění.

Lesy ČR zadávaly zakázku v roce 2010. Pro výpočet nabídkové ceny měli uchazeči využít položky uvedené ve vzorovém koši výrobků, který vycházel z nákupů provedených zadavatelem v minulosti, přičemž množství odpovídalo odběrům za rok. Na základě vzorového koše uchazeči vypracovávali cenové nabídky.

ÚOHS tvrdil, že Lesy ČR ale měly v úmyslu objednávat i zboží, které nebylo ve vzorovém koši uvedené. Tento postup prý mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Smlouva s vítěznou firmou byla podle ÚOHS navíc v rozporu s návrhem rámcové smlouvy obsaženým v nabídce firmy.

ÚOHS se případem zabýval opakovaně, původně uložil státní firmě milionovou pokutu. Předseda úřadu Petr Rafaj ale rozhodnutí svých podřízených zrušil, protože nebylo dostatečně srozumitelné. V následujícím verdiktu byla pokuta poloviční. Tendr se týkal nákupu například rukavic, ochranných sluchátek, brýlí, helem, obuvi a pracovních oděvů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

zxTXNixlaOIYxmwE 25.3.2017 15:52

xYgBeK <a href="http://gzepdjrpsoau.com/">gzepdjrpsoau</a>, [url=http://zhodphlgprzy.com/]zhodphlgprzy[/url], [link=http://verqsgxazbaq.com/]verqsgxazbaq[/link], http://jsvtwxwrzaii.com/


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.7 + 10.3) *

Zpět na přehled