Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krajský soud v Brně přiznal odkladný účinek žalobě VUT

Krajský soud v Brně přiznal odkladný účinek žalobě VUT

Krajský soud v Brně přiznal odkladný účinek žalobě VUT

12.6.2015 10:13, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně přiznal odkladný účinek žalobě Vysokého učení technického (VUT) v Brně proti milionové pokutě, kterou škola dostala loni v prosinci od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Škola už požádala o vrácení sankce zpět, řekla dnes ČTK mluvčí VUT Jitka Vanýsková. Spor se týká tendru na výstavbu Výzkumného centra informačních technologií.

Podle ÚOHS byl postup VUT v tendru z roku 2011 netransparentní. Nebylo jasné, jakým způsobem škola dospěla k výsledkům hodnocení nabídek v rámci hodnoticího kritéria, které se týkalo plánu kvality. Její postup se tak stal podle úřadu nepřezkoumatelným a mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

"Z žádného dokumentu vyhotoveného v zadávacím řízení nevyplývá, z jakého důvodu byl uchazečům přidělen příslušný počet bodů, v čem se plány kvality uchazečů v daných kapitolách lišily a které z plnění splňuje lépe podmínky zadání a z jakého důvodu," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Škola naopak dosud tvrdila, že v tendru postupovala obezřetně a dbala na to, aby vybraná nabídka byla ekonomicky nejvýhodnější. Soutěž měla více hodnoticích kritérií, nerozhodovala tedy jen cena. Na ÚOHS se s podnětem obrátilo ministerstvo školství, které nyní hrozí, že VUT zkrátí o pět procent dotaci. Zakázku nakonec získala společnost IMOS Brno. Její nabídka ve výběrovém řízení byla 150 milionů korun bez DPH.

Spor není u konce. Krajský soud v Brně zatím přiznal žalobě VUT jen odkladný účinek. O tom, zda škola porušila zákon či nikoli zatím nerozhodoval.

Výzkumné centrum pro informační technologie je v provozu od loňského roku. Stojí v areálu VUT v Brně Králově Poli. Brněnské centrum je součástí širšího projektu IT4Innovations. Jeho cílem je vybudovat národní centrum špičkového výzkumu v oblasti informačních technologií. Celý projekt má pět subjektů, kromě VUT tři v Ostravě a Slezskou univerzitu v Opavě. Součástí projektu je i pořízení výkonného superpočítače Anselm.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.0 + 20.9) *

Zpět na přehled