Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 75.000 korun pro Chomutov

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 75.000 korun pro Chomutov

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 75.000 korun pro Chomutov

7.1.2013 13:05, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 75.000 korun, kterou chomutovské radnici v červnu 2011 uložil za chyby v tendru na stavební práce na sídlištích Březenecká, Zahradní a Písečná Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to zjistila z webu soudu. Krajský soud nyní zamítl žalobu společnosti WORLD INVEST v.o.s., jejíž nabídku město původně vybralo jako nejvýhodnější.

Kromě pokuty ÚOHS před dvěma lety zrušil i zadávací řízení v objemu více než 30 milionů korun. Podle úřadu město protizákonně zkrátilo lhůtu pro podání nabídek o pět dnů a neumožnilo firmám neomezený a přímý dálkový přístup k zadávací dokumentaci.

Chomutov udělal v tendru podle ÚOHS i další chyby. Požadoval po uchazečích poskytnutí jistoty pouze formou složení peněžní částky na účet zadavatele. "Zákon o veřejných zakázkách umožňuje požadovat jistotu také ve formě bankovní záruky, přičemž volba jedné z těchto dvou zákonem vymezených forem jistoty je na dodavateli a zadavatel ji nesmí žádným způsobem omezit," uvedl již dříve ÚOHS.

Další chybou města bylo odmítnutí námitek společnosti EUROVIA CS. Podle města neobsahovaly náležitosti požadované zákonem, ÚOHS s tím nesouhlasil. Právě za tento delikt městu pokutu uložil.

Chyby podle ÚOHS mohly omezit okruh potenciálních uchazečů o veřejnou zakázku. Město vybralo jako nejvýhodnější nabídku firmy "WORLD INVEST" v. o. s. Neuzavřelo s ní ale smlouvu, proto úřad zadávací řízení zrušil.

Původně měla chomutovská radnice zaplatit 150.000 korun. Předseda ÚOHS Petr Rafaj ale výši pokuty ve svém konečném rozhodnutí snížil na polovinu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.7 + 15.3) *

Zpět na přehled