Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 250.000 korun pro Hodonín

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 250.000 korun pro Hodonín

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 250.000 korun pro Hodonín

26.9.2016 10:34, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně dnes potvrdil pokutu 250.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro Hodonín. Radnice v tendrech na stavební práce oslovovala vždy stejný okruh firem. Pokutu soud potvrdil i přes formální chyby, které dnes přiznal i ÚOHS. Ve spise nebyly uvedeni úředníci, kteří na případu pracovali. Na rozhodnutí to ale nemělo žádný vliv.

Chyby radnice se týkaly mimo jiné výstavby parkovacích ploch. Zakázky byly z roku 2012. Ve všech případech radnice vyzvala k podání nabídek opakovaně stejný okruh zájemců, a to společnosti Strabag, VHS Břeclav, Swietelsky, Stavební firmu Plus a Inženýrské stavby Hodonín.

"Nejednalo se přitom o stavební zakázky, jež by samy o sobě byly mimořádné, a město Hodonín nedokázalo uvést žádné zvláštní objektivní skutečnosti, které by zdůvodňovaly zasílání výzvy stejnému okruhu zájemců," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Hodonínská radnice se dnes bránila tím, že tendry zveřejňovala na svém webu, který prý stavební firmy sledují. Tuto argumentaci soud ale odmítl. Podle soudce Viktora Kučery bylo soutěžní prostředí redukováno na vybraných pět firem. Podle něj je rozdíl mezi tím, když anonymně visí informace o tendru na webu se situací, a tím, když radnice firmu rovnou osloví.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.8 + 25.2) *

Zpět na přehled