Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 100.000 korun pro Rudoltice

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 100.000 korun pro Rudoltice

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 100.000 korun pro Rudoltice

5.9.2016 11:38, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 100.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro obec Rudoltice na Orlickoústecku. Chybovala při uzavírání smlouvy na právní služby, nevypsala na ni otevřený tendr. Vyplývá to z webu Krajského soudu v Brně.

Rudoltice v roce 2008 oslovily tři právní kanceláře. Nakonec vybraly jako nejvýhodnější nabídku mohelnické advokátky Jany Zwyrtek Hamplové. Obec měla zastupovat v právní agendě i při vedení sporů. Nakonec ale služby advokátky v letech 2008-2012 obec stály více než šest milionů korun. Obec kromě běžné agendy musela řešit spory související se špatně zadanou zakázkou na obecní byty.

Podle ÚOHS měla obec s navýšením objemu zakázky na právní služby v této souvislosti počítat a vypsat otevřený tendr. "V daném případě zadavatel vynaložil zhruba šest milionů korun jako odměnu za právní zastoupení, a to zcela mimo režim zákona," uvedl letos v lednu v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Rudoltice měly v minulosti vracet dotace za údajné chyby při rozsáhlé bytové výstavbě, na něž získaly státní dotace. Ministerstvo financí po obci požadovalo zhruba 136 milionů korun, z toho část činilo penále. Nakonec se radnici podařilo rozhodnutí zvrátit a obec s 1500 obyvateli a ročním rozpočtem 25 milionů korun zaplatila jen 680.000 korun. V tomto případu a ve sporech o neoprávněně vyplacené odměny v městských firmách zastupovala Rudoltice právě advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.4 + 3.9) *

Zpět na přehled