Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krajský soud potvrdil pokutu 300.000 Kč pro školu v Ostrově

Krajský soud potvrdil pokutu 300.000 Kč pro školu v Ostrově

Krajský soud potvrdil pokutu 300.000 Kč pro školu v Ostrově

22.6.2016 11:11, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 300.000 Kč, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil Střední průmyslové škole Ostrov. Vzdělávací zařízení porušilo zákon v tendru na stavební práce Centra technického vzdělávání Ostrov. Škola chybně nastavila podmínky hodnocení nabídek. ČTK to zjistila z webu soudu, vyjádření školy zjišťuje.

Podle antimonopolního úřadu zadavatel u jednoho z hodnoticích kritérií přiděloval firmám body podle toho, zda jejich nabídka splňovala daný parametr nad rámec minimálních požadavků, nadstandardně a k plné spokojenosti zadavatele, nad rámec minimálních požadavků, nadstandardně s určitou mírou výhrad či pouze na úrovni minimálních požadavků zadavatele.

Firmám nemohlo být jasné, co škola považuje za minimální požadavky. Uchazeči tedy neměli k dispozici žádný základní standard pro hodnocení, na jehož základě by mohli vyvozovat, co bude zadavatel hodnotit a co mohou případně nabídnout jako nadstandard. Jednotlivé podané nabídky se také významně obsahově odlišovaly.

Podle předsedy ÚOHS Petra Rafaje je zadavatel zakázky povinen nastavit podmínky zadávacího řízení transparentně. "Pouze při transparentně stanovených hodnoticích kritériích lze také následně přezkoumat, zda hodnoticí komise postupovala v souladu s nastavenými pravidly," uvedl už dříve Rafaj.

Stavba školy začala v roce 2009 a skončila v roce 2011. Z Regionálního operačního programu na ni šlo 370 milionů korun, 20 milionů dalo město, zbytek kraj a rada soudržnosti. Centrum technického vzdělávání - střední průmyslová škola v Ostrově získalo v roce 2012 titul Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2011, kterou organizuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví spolu s ministerstvy průmyslu a místního rozvoje.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.5 + 46.6) *

Zpět na přehled