Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krajský soud dnes rozhodne v kauze hradeckého exnáměstka Malíře

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Krajský soud dnes rozhodne v kauze hradeckého exnáměstka Malíře

Krajský soud dnes rozhodne v kauze hradeckého exnáměstka Malíře

9.2.2018 03:11, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové by dnes měl vynést rozsudek v kauze bývalého náměstka královéhradeckého primátora Josefa Malíře (VPM), kterého krajský i vrchní soud v předchozích letech zprostil obžaloby kvůli parkovacímu domu. Státní zástupce navrhl Malíře potrestat za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku pětiletým vězením. Malíř nezákonné jednání odmítá.

V kauze parkovacího domu v areálu bývalé mlékárny u hlavního vlakového nádraží obžaloba viní Malíře z toho, že jako předkladatel ostatním členům rady města a zastupitelstva vědomě podával nepravdivé a zkreslené informace se záměrem, aby si Hradec Králové koupil parkovací dům, který budovala soukromá firma. Město za parkovací dům v roce 2010 zaplatilo 75 milionů korun, ale podle revizního znaleckého posudku byla obvyklá cena nemovitosti 41,6 milionu korun.

Podle státního zastupitelství Malíř nedostál svým povinnostem a věděl, že město nakupuje nevýhodně. Podle obžaloby také jednal tak, aby úřad nedělal takzvanou předběžnou finanční kontrolu. Na vyšší cenu neupozornil prý ani jiným způsobem. Malíř údajně způsobil škodu 33 milionů korun.

Kauzu zpátky do Hradce po dovolání nejvyššího státního zástupce poslal Nejvyšší soud. Žalobce nesouhlasil se zprošťujícími rozsudky krajského a vrchního soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.4 + 33.7) *

Zpět na přehled