Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krajský šéf ČSSD Benda podal trestní oznámení na ministra Bártu

Krajský šéf ČSSD Benda podal trestní oznámení na ministra Bártu

Krajský šéf ČSSD Benda podal trestní oznámení na ministra Bártu

10.1.2011 19:53, Zdroj: ČTK

Šéf ČSSD v Ústeckém kraji Petr Benda podal trestní oznámení pro trestné činy pomluvy a křivého obvinění na ministra dopravy Víta Bártu. Ministr Bendu v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce označil za člověka, který spolu s vlivným podnikatelem Patrikem Oulickým, označovaným za takzvaného kmotra ODS, řídí vedení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v Ústeckém kraji. Benda dnes novinářům v Ústí nad Labem řekl, že do konce týdne chce na ministra podat i občanskoprávní žalobu.

Benda dnes Bártova obvinění označil za lživá a nepravdivá a vyzval ho, aby své výroky dokázal. "Byl jsme zvyklý snášet ledaco, ale toto je za hranicí jakéhokoli chování," prohlásil Benda. Dodal, že ministrova slova se prý nedotýkají již jen jeho, ale i jeho rodiny. "Že si ho dám k večeři a těším se," reagoval Bárta sms zprávou na dotaz ČTK, co říká Bendovu rozhodnutí.

Benda i Oulický popírají, že by měli možnost ovlivňovat severočeské zakázky Ředitelství silnic a dálnic. Oulický dosud tvrdil, že žádná z jeho firem pro ŘSD nepracovala. Česká televize dnes ale informovala o tom, že má k dispozici dokumenty, z nichž vyplývá, že Oulický je spoluvlastníkem společnosti Energetické a dopravní stavby. Ta se podílí na stavbách za skoro 2,5 miliardy korun - rozšíření silnice R7 na Chomutovsku a stavby protipovodňové vany v Ústí nad Labem. "My jsme připravovali pouze technické podklady tenkrát s Viamontem. Já jsem nebyl v té době akcionářem, společnost EDS jsem koupil až následně," tvrdí Patrik Oulický.

Bárta v neděli uvedl, že kvůli podezřením na řízení managementu ŘSD podá během několika dnů trestní oznámení. "Bude samozřejmě velmi obtížné prokázat, že pokud určitý manažer Ředitelství silnic a dálnic má určité osobní výhody ve vztahu k těmto pánům a zároveň kryje konkrétní kroky třetího subjektu, to znamená stavební společnosti, tak řekněme, že jsou to indicie, které je zapotřebí vyšetřit," prohlásil v neděli Bárta. "Bezesporu se zdá, že určité ekonomické výhody tam tímto směrem mohou být," odpověděl ministr na otázku, zda jsou ODS a ČSSD v Ústeckém kraji financovány skrz ŘSD.

V připravované občanskoprávní žalobě prý bude Benda po Bártovi požadovat nejen veřejnou omluvu, ale i odškodnění jeden milion korun. Pokud mu soud náhradu přizná, slíbil, že peníze věnuje Ředitelství silnic a dálnic na dostavbu dálnice D8, silnice R7 nebo opravu komunikací.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.4 + 40.7) *

Zpět na přehled